Justinas Marcinkevičius - Mažvydas


Justinas marcinkevicius mazvydas. Mazvydo paveikslas. Justinas marcinkevicius mazvydas knyga. Drama mazvydas. Mažvydas drama. Justinas marcinkevicius mazvydas 3 dalis. Justinas marcinkevicius mazvydo portretas. Justinas marcinkevičius mažvydas 1 dalis. Justinas marcinkevicius mazvydo paveikslas. Marcinkevičius mažvydas knyga.

Justinas Marcinkevičius – vienas ryškiausių XX a. lietuvių literatūros veikėjų. Jo kūryba ir veikla apima gan platų arealą. Jis yra poetas, dramaturgas, vertėjas. Pagrindinė jo kūrybos tema - Lietuva, jos istorija ir dabartis, gamta, kultūra, žmogus, tėvynė. Tai žmogus, nepabūgęs rašyti savo kūrinius, remdamasis nacionalistinėmis vertybėmis, nepaisant to, kad tuo metu buvo lietuvių literatūros sąstingis - „Brežnevinis” laikotarpis. Jo kūriniai išversti į daugybę kalbų. Vienas tipiškas jo kūrinys – drama „Mažvydas”.

Lietuvių literatūros veikėjų. Jis yra poetas, dramaturgas, vertėjas. Tai žmogus, nepabūgęs rašyti savo kūrinius, remdamasis nacionalistinėmis vertybėmis, nepaisant to, kad tuo metu buvo Lietuvių literatūros sąstingis - brežnevinis laikotarpis. Vienas tipiškas jo kūrinys – drama mažvydas .

Poetinė drama mažvydas - tai draminės trilogijos ( mindaugas , mažvydas , katedra ) antroji dalis. Pagrindinis veikalo personažas – martynas mažvydas, 1547 metais parašęs pirmąją Lietuvišką knygą. Ši drama buvo parašyta paminėti pirmosios Lietuviškos knygos katekizmas 450 metinių sukakčiai.

Mažvydas – tai neeilinis žmogus. Buvo priverstas palikti Lietuvą dėl savo naujoviškų pažiūrų. Tai žmogus idealistas, siekiantis savo tikslų bet kokia kaina, net ir negaudamas iš jų kokios naudos: bet aš kovosiu, vilentai, kovosiu!/ aš grumsiuos dėl kiekvieno žodžioJis - Lietuvos patriotas. Tuo metu kai jis gyveno (xvi a.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (623 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jonas
  • Justinas Marcinkevičius - Mažvydas
    9 - 1 balsai (-ų)
Justinas Marcinkevičius - Mažvydas. (2011 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/jmarcinkevicius-mazvydas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 22:52
×