Jodas skaidrės


Jodas. Vardenis Pavardenis. Kas yra jodas? Jodas yra cheminis elementas, kurio simbolis -I. Ką lemia jodo lydymosi temperatūra? Jodo lydymosi temperatūra. Jodas aptinkamas. Jodo randama vandenynuose. Jodo atpažinimo reakcija. Halogenidų ir sidabro reakcija yra atpažinimo reakcija. Jodas reaguoja su metalais, vandeniliu ir yra oksidatorius. Su metalais. Jodo svarba žmogui. Jodas yra labai svarbus ląstelių apykaitą reguliuojančios skydliaukės hormonams. Jodo atsargos. Lietuvos Respublikos sandėliuose yra pakankamai daug stabiliojo jodo preparatų (su vartojimo instrukcijomis). Jodo pavojus. Jodas pilnas toksinų. Mirtina dozė - 3g. Ši dozė gali sukelti žalą insktams.

Jodas yra cheminis elementas, kurio simbolis -I. Jodo atominis skaičius - 53. Šis vardas yra kilęs iš graikų kalbos(ἰοειδής ioeidēs),kuris reiškia, violetinė arba purpurinė, atsižvelgiant į elementinio garų spalvą.

Jodas būdamas dujinėje fazėje, parodo savo violetinę spalvą.

Jodo lydymosi temperatūra yra 113,7 ° C. Ši tempretūra sudaro sąlygas jodui jungtis su daugybę kitų elementų, tačiau jodas išlieka mažiau reaktyvus negu kiti halogenai. Manoma dėl to, kad jodas turi tam tikrą metalinės šviesos atspindį.

Halogenidų ir sidabro reakcija yra atpažinimo reakcija. Tirpūs halogenidai reakcijos metu sudaro netirpius sidabro halogenidus. Pastaba: fluoridams tai netaikoma. Ag+I→ AgI (geltonos nuos.

  • MS PowerPoint 3489 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (316 žodžiai)
  • Milissa
  • Jodas skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Jodas skaidrės. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jodas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 21:51
×