Joga referatas


Referatas apie joga. Joga neigaliesiems. Jogos referatas. Jogos užsiėmimai neįgaliesiems. Jogos referatai. Referatai vaiku joga. Referatas joga. Verslo planas jogos klubas. Referatai joga.

Įvadas. Jogos istorija. Kas yra joga? Žodžio kilmė. Joga mūsų gyvenime. Psichologiniai, fizologiniai ir socialiniai aspektai jogoje. Joga suaugusiems ir vaikams. Joga neįgaliesiems. Išvados. Naudota literatūra.

Joga praktikuoti gali kiekvienas. Tam nereikia specialios įrangos ar drabužių - tik šiek tiek ploto ir stipraus troškimo tapti sveikesniu, noro realizuoti savo siekius gyvenime.

Kiekvienas žmogus nori atrodyti gražiai ir stengiasi kiek įmanydamas save padailinti. Kosmetika ir drabužiai tik antraeilės priemonės: jos grožio nesukuria, tik paryškina arba paslepia žmogaus trūkumus. Tikrai gražus ir išore, ir vidumi gali būti tik sveikas žmogus. Žmogus būdamas sveikas bus patrauklesnis fiziniu grožiu, bus darbingesnis, geros nuotaikos, ilgaamžis.

Žmonija ieškodama universalių priemonių nuo visų kūno negalių išbandė ne vieną būdą, ne vienus madingus vaistus. Išrasta daugybė sveikatos ir jaunystės išsaugojimo teorijų, tačiau eiline sensacija kaskart tekdavo nusivilti. Per amžius nesugriautas liko ne kas kita kaip tik fizinių pratimų autoritetas. Nuo seno žinoma, kad nuo daugelio ligų geriausiai padeda apsisaugoti mankšta ir grūdinimas, fizinėmis treniruotėmis išugdytas natūralus organizmo priešinimasis ligoms ir ankstyvam senėjimui. Jei seniau ir buvo abejojama ritminės gimnastikos, aerobikos, autogeninių treniruočių nauda, tai šiais laikais tuo net neabejojama. Šiuo požiūriu įdomi ir Jogos sistema. Jau senovėje sklido legendos apie neįtikėtinus, fantastiškus Jogos sugebėjimus. Patys jogai teigia, kad tai – labai sunkus mokslas, tai – tam tikras gyvenimo būdas, ilgas ir atkaklus fizinis bei dvasinis ruošimasis. Jogu gali būti kiekvienas, tačiau ne visi gali būti profesionalais. Jais tampama, kai savo gyvenimą paskiria jogos disciplinai ir nieko kitu nesidominama.

Iki šių dienų, dar nėra prieita prie vieningos nuomonės apie jogos naudą mūsų sąlygomis. Yra pripažinta, jog fiziniai pratimai gydo nuo įvairių negalavimų, tačiau nesaikingai, be gydytojo patarimų treniruojantis, joga gali pakenkti jūsų sveikatai.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2509 žodžiai)
  • Joga referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Joga referatas. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/joga-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:26
×