Johanas Heinrichas Pestalocis


J. h. pestalocis vikipedija. Johanas pestalocis. Pestalocis biografija. J.h pestalocis pedagogines idejos. Johanas henrikas pestalocis veikalai vikipedija. Pestalocis pedagoginė veikla.. Johanas heinrichas pestalocis. gyvenimas ir pedagoginė veikla. Johanas heinrichas pestalocis. gyvenimas ir pedagoginė veikla.. Johanas heinrichas pestalocis gyvenimas ir pedagogine veikla.

Biografija apie Johanas Heinrichas Pestalocis. Cituojamos jo mintys.

Johanas Heinrichas Pestalocis – šveicarų pedagogas, vienas žymiausių pasaulinės pedagogikos veikėjų. Mokymo raidai itin svarbus jo humaniškumas ir elementariojo švietimo bei visybiško ugdymo teorija.

J.H.Pestalocis gimė 1746 m. Ciūriche (Šveicarija) gydytojo šeimoje, mirus tėvui augo tik su motina, jautė materialinį nepriteklių. Pradinėje mokykloje buvo įprastas “kalimas” mintinai, berniukui nesisekė. Tuo metu Šveicarijos liaudis skurdo, vyravo kapitalizmas, žadinantis švietėjišką visuomenės judėjimą.

Jau vaikystėje susiformavo Pestalocio jautrumas ir humaniškumas, jo tikslas buvo padėti skurstančiai Šveicarijos liaudžiai, mokyti vargšų vaikus ir visiškai atsiduoti jų auklėjimui. Jaunystėje jis skaitė Ž.Ž.Ruso knygas, kurios skatino dar labiau domėtis auklėjimo problemomis.

  • Pedagogika Aprašymas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (832 žodžiai)
  • Vaida
  • Johanas Heinrichas Pestalocis
    10 - 2 balsai (-ų)
Johanas Heinrichas Pestalocis. (2013 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/johanas-heinrichas-pestalocis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 08:38
×