Johano Sebastiano Bacho kūryba


Johano Sebastiano Bacho biografija. Bacho gimtieji namai Eisenache. Johano Sebastiano Bacho biografija. Bachas ir jo sūnūs. Johano Sebastiano Bacho kūrybos apžvalga. J. S. Bacho kūrybos laikotarpiai. Vargoninė muzika. Klavyrinė muzika. Muzika orkestrui. Vokalinė muzika. Kamerinė muzika. Johano Sebastiano Bacho parašas. Išvados.

Darbo objektas – Johano Sebastiano Bacho kūryba. Darbo tikslas – apžvelgti Johano Sebastiano Bacho gyvenimo etapus ir kūrybos raidą. Darbo uždaviniai: 1. Aptarti svarbiausius Johano Sebastiano Bacho gyvenimo faktus; 2. Pateikti žymiausius J. S. Bacho kūrinius.

J. S. Bachas lankė Eizenacho lotyniškają mokyklą, joje įgijo tvirtus humanitarinius ir teologinius pagrindus, Ordurfo gimnaziją bei Michaelio mokyklą Liuneburge. Už sopraninį balsą jis gaudavo nedidelį atlyginimą, dainuodamas 15 išrinktųjų dainininkų chore. Kompozitorius turėjo 20 vaikų. Jo vaikai Vilhelmas Frydemanas ir Karlas Filipas Emanuelis tapo žymiais kompozitoriais, o ypač išgarsėjo Johanas Kristofas Fridrichas ir Johanas Kristianas. Jauna mirė pirmoji žmona Marija Barbora, o antrą kartą jis vedė Aną Magdaleną – dainininkę. Anai Magdalenai J. S. Bachas parašė dviejų dalių rinkinį „Anos Magdalenos Bach natų sąsiuvinis“. J. S. Bachas kentėjo dėl trumparegystės, o mirė visiškai apakęs. 1750 m. Džonas Teiloras jam atliko dvi akių operacijas, bet jos buvo nesėkmingos ir kompozitorius mirė.

Daugiausia vokalinės muzikos kūrinių sudaro kantatos – tai bažnytiniai ir pasaulietiniai kūriniai. Viena jo pirmųjų kantatų yra „Kristus gulėjo mirties pančiuose“ (BWV 4). Kita žinoma kompozitoriaus jaunystės metų kantata yra „Dievo laikas yra geriausias laikas“ (BWV 106). „Pasija pagal Matą“ – didžiausias kompozitoriaus kūrinys. Itin graži yra alto arija „Pasigailėk, Viešpatie“. Mišios h-moll – veikalas sudarytas gyvenimo pabaigoje. Tai yra tarsi paminklas visam baroko epochos bažnytiniam vokaliniam menui.

  • Muzika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1842 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (1009 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintautė
  • Johano Sebastiano Bacho kūryba
    10 - 2 balsai (-ų)
Johano Sebastiano Bacho kūryba. (2014 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/johano-sebastiano-bacho-kuryba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:49
×