Johnas Howkinsas "Kūrybos ekonomika" ir Richardas Florida "Kūrybinės klasės iškilimas" knygų analizė


Johnas Howkinsas "Kūrybos ekonomika" ir Richardas Florida "Kūrybinės klasės iškilimas" knygų analizė. Įvadas. Johnas Howkinsas. Richardas Florida. Išvados.

Šiame darbe trumpai palyginsiu dvi knygas tai Johnas Howkinsas "Kūrybos ekonomika" ir Richardas Florida "Kūrybinės klasės iškilimas", kokius pagrindinius dalykus akcentavo vienas bei kitas autorius, bandysiu išskirti jų taikomus modelius bei įsigilinti ko autoriai siekė taikydami bei akcentuodami vienus ar kitus dalykus savo knygose.

Prie viso to autorius išskiria jog, žaliavos yra žmogaus talentas: talentas turėti naujas bei originalias idėjas ir jas versti ekonominiu kapitalu bei paklausiais produktais. Pati vertingiausia valiuta yra ne pinigai, o idėjos ir intelektinė nuosavybė, kurios yra neapčiuopiamos ir labai lanksčios.

Anot R.Floridos kūrybos klasė sudaryta iš mokslo ir inžinerijos, architektūros ir dizaino, švietimo, mokslo, muzikos ir pramogų srityse dirbančių žmonių, kurių ekonominė funkcija – kurti naujas idėjas, technologijas ar kūrybinį turinį. R. Floridos požiūriu, kūrybos klasę sudaro ir didelė verslo, finansų bei teisės kūrybos profesionalų grupė. Nesvarbu, ar tai būtų menininkai ar inžinieriai, muzikantai ar kompiuterių žinovai, rašytojai ar verslininkai, šie darbuotojai turi bendrą kūrybinį vertinimą – jie vertinami pagal kūrybingumą, individualumą, skirtumus ir gabumus. Trumpai tariant, tai žmonės, kuriantys ekonominę vertę kūrybingumu. Kūrybos klasės vertybės yra individualumas, įvairovė ir atvirumas.

Atlikus šių knygų analizę galiu teigti, jog Johnas Howkinsas labiau koncentravosi į ekonomiką, bei veiksnius kuriuos reikia atlikti bei taikyti, kad kūrybos procesas nenueitų veltui, taip pat išskyrė nemažą svarbą naujų idėjų generavimui. Richardas Florida taip pat nemažai dėmesio skyrė ekonomikos analizei, bei žmonių klasei kurie priklauso kūrybinei visuomenei.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1201 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Johnas Howkinsas "Kūrybos ekonomika" ir Richardas Florida "Kūrybinės klasės iškilimas" knygų analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Johnas Howkinsas "Kūrybos ekonomika" ir Richardas Florida "Kūrybinės klasės iškilimas" knygų analizė. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/johnas-howkinsas-kurybos-ekonomika-ir-richardas-florida-kurybines-klases-iskilimas-knygu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:20
×