Jonas Aistis Baladė 3 analizė


Jonas aistis katarsis analize. Jonas aistis dziazas analize. Katarsis jonas aistis analize. Katarsis analize. Jonas aistis dziazas. Jonas aistis analize. Jonas aistis pasaka analize. Jonas aistis apie pavasari. Jonas aistis pasaka. Jonas aistis apie pavasari analize.

Jonas Aistis gimė 1904m. netoli Rumšiškių. Tai buvo uždaras, vienišo būdo, labai branginęs jautrumą, gyvumą žmogus. J. Aistis – poetas, vienas žymiausių lietuvių lyrikų, intymų lyrinį kalbėjimą derinęs su poetiniu programiškumu, reiškęs neoromantikų kartos idealus. Parašė daug eilėraščių ir išleido nemažai jų rinkinių.

Pirmoji poeto poezijos knyga eilėraščiai pasirodė 1932m. Štai vienas iš šio rinkinio eilėraštis, kuris buvo parašytas rumšiškėse 1927m. Rugsėjo dieną - :baladė-3 . Šiame eilėraštyje susilieja romantika, nuoširdumas, ir ironija. Eilėraštis yra sukurtas kaip asmeninių jausmų ir prisiminimų raiška. Eilėraštis prasideda meilės jausmų apibūdinimais. Lyrinio subjekto nuomone, meilė graži, o kartais labai skaudi, nenuspėjama: . Meilė kaip pavasario dvelkimas, kad meilė, kaip audra . Prisiminimuose jam iškyla kadaise patikusios mergaitės veidas. Mergina sukeldavo vaikinui neapsakomus jausmus, o jos grožis peržengdavo visas normas: kaip valkiojaus kiemais, lyg koks padegėlis, / kaip alpo akys – alkani vilkai .

Galime nuspėti, jog mergaitė buvo labai kukli: kalbėjo ji tik taip ir ne . Šis žmogus lyriniam subjektui yra labai svarbus. Tik su labai brangiu žmogumi būna taip gera, jog laikas praleistas su juo prabėga lyg trumputė, nepastebima, bet labai graži, pasakiška, nepakartojama akimirka: o dienos bėgo, kaip sapne .

šis vaikinas jau yra patyręs meilę. Jis žino meilės gerąsias ir blogąsias puses, o mergina, kurią jis be galo myli ir žavisi nežino nei kas yra meilė, nei kaip ir iš kur ji atsiranda: sakiau, kad meilė kaip pavasario dvelkimas. / o ji – kad meilės niekur nesutiko ir nežino, / kokia jinai yra . Kad ir kaip būtų vaikinui gaila, mergaitė negalėjo jam atsakyti taip pačiais jausmais.

Remiantis eilėraščiu, neaiškiomis priežastimis šia jaunuolių keliai išsiskyrė ir tik po trijų metų gyvenimas vėl jiems leido susitikti: trys metai. / atėjo ji .

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (602 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Jonas Aistis Baladė 3 analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Jonas Aistis Baladė 3 analizė. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-aistis-balade-3-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:25
×