Jonas Aistis eileraščio rudenio arimuos analizė


Jonas aistis džiazas analizė. Jono aisčio eilėraštis džiazas. J. aisčio eilėraščiu analize rudenio arimuose. Jonas aistis rudenio arimuos. Jonas aistis dziazas. Džiazas eilerastis jo analize. Eilėraštis džiazas analizė. Eilėraščio džiazas analizė. Jonas aistis eilerascio dziazas analize. Rudenio arimuos analize gamtovaizdis.

„Rudenio arimuos“.

Iš pradžių pažvelkime į gamtos vaizdą. Jis nėra panoramiškas ir apibendrintas — aiškiai apibrėžtas metų laiko (ruduo) ir vietos (Šir¬vinta). Vaizdas kintantis — trys jo nuotaikos spalvos atitinka tris strofas. Pirmoji — rudenio ramybė, šviesa, giedra - baltas, nurimusios upės žaismin¬gai žarstomas smėlis, rymanti ramunė. Pastebimai dominuojantys r junginiai su balsiais, išsidėstę vi¬soje strofoje. Lengvas, raiškus, be pastangų kalbėji¬mas tarsi atitinka gamtos harmonijos pajautimą.

Ant¬rosios strofos įspūdis — rudenio giedra ir ramybė lai¬kina —„Viesulai padaužos/ Jau sparnus pakėlę". Dar ne realybė, bet ir ne nuojauta, o aiškus žinojimas — „tai blaškys ir laužys/ Lauko ramunėlę". Apibendri¬nimo štrichas — ir pirmoji užuomina į žmogų — „blaškys" ir „laužys"—per „dideli" mažai, liaunai lauko ramunėlei. Ir „viesulai" yra ne tik atšiaurio¬sios gamtos jėgos, nesiskaitančios su vargše silpna ramunėle, bet ir žmogaus negandų simbolis. Ne vėjas, ne audra, liūtis,— viesulas, sūkurys, į save įtraukiantis. Laužys ne tik lankstų gėlės stiebelį, bet ir vie¬nišą žmogų, užkluptą ne tik rudenio arimuose, tuš¬čiuose laukuose, bet ir trapioje vienatvėje.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (854 žodžiai)
  • Patrycja
  • Jonas Aistis eileraščio rudenio arimuos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Jonas Aistis eileraščio rudenio arimuos analizė. (2013 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-aistis-eilerascio-rudenio-arimuos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:35
×