Jonas Aistis pristatymas


Jonas Aistis. Biografija. Iš „Amerikos balso“ archyvų. J. Aistis poezija turi būti bendražmogiška ir neapsiriboti siauru tautiškumu. Poeto Jono Aisčio muziejus Rumšiškėse. J. Aisčio lyrikos bruožai. Eilėraščių rinkiniai. Pastoralė. Karunka. Persevalis. K ūrybos bruožai. Istorinis kontekstas. „Knygų pasaulin mane įvedė tėvas. “. Leidiniai apie J. Aistį.

Studijavo tik septynis semestrus iki 1932m. Tais pačiais metais išleido pirmąjį poezijos rinkinį “Eilėraščiai”, kurį pasirašė Jonu Kossu-Aleksandravičiumi. Pasipiktinusiam tokiu “totorišku” prielipu, profesoriui J. Balčikoniui poetas aiškinęs, kad jį sudaro pirmosios mylimųjų(Konstancijos, Onos, Saros, Sonios ir Uršulės) vardų raidės. Gavęs Švietimo ministerijos stipendiją, J.Aistis 1936-1940m. studijavo Grenoblio universitete Prancūzijoje.

Čikagoje išleistų J. Aisčio „Raštų“ I tome buvo įdėta plati poeto autobiografija, kuri Lietuvoje pirmą kartą buvo paskelbta žurnale „Knygnešys“ 1990m.

Jonas Aistis svajojo išsimokslinti inžinieriumi statytoju, nors giminės troško jį matyti kunigu. Droviai atsikalbėjęs:“Toks mažas ir be balso, koks aš būsiu kunigas“, stojo į Humanitarinį mokslų fakultetą, kur galima studijuoti ir dirbti, tačiau Lietuvoje įsigalėjus sovietinei diktatūrai, daugelis lietuvių turėjo pasitraukti iš tėvynės. Išvyko ne tik paprasti žmonės, bet ir kai kurie rašytojai. Vienas jų – J.Aistis. Jo laiškuose minima ne vien Lietuvos, bet ir kitų šalių kultūra. Čia poetas nuolatos apmąsto jį supančią aplinką bei dažnai lygina gimtines ir kitų šalių miestus, gatves, žmones. J.Aistis taip pat glaudėsi prie dainiškosios lietuvių literatūros tradicijos, kuri buvo paremta žemdirbio pasaulėvaizdžiu. Poetas jautėsi esąs istorinio laiko žmogus, pašauktas mąstyti „gyvenamojo momento“ kategorijomis ir reikšti jo nuotaikas.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1310 KB
  • 2014 m.
  • 29 puslapiai (1383 žodžiai)
  • Milana
  • Jonas Aistis pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Jonas Aistis pristatymas. (2014 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-aistis-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:59
×