Jonas Avyžius knygos Bardo nuotykiai ir žygiai pristatymas


Jonas Avyžius. ,,BARDO nuotykiai ir žygiai‘‘. 1987m. J. Avyžiaus kūryba. Asmenybės bruožai, susiję su pristatomu kūriniu. Kūrinio pavadinimo aiškinimas ir tema. Kūrinio trumpas atpasakojimas, paminint svarbiausius įvykius. Kūrinio pagrindinė mintis. Pagrindinių veikėjų trumpas pristatymas, išskiriant esminius jų bruožus. Posakiai (citatos) iš knygos. Rekomendacija. Kūrinio apibendrinimas.


Bardą nuotykiai nuo pat vaikystės lydi: negana, kad lėktuvu pas šeimininkus atkeliavo, bet vaikystėje per nesusipratimą į rūsį išgabentas buvo... tą kartą viskas laimingai baigėsi, surado jį ir tik pasijuokė iš tokio įvykio... Teko mokytis ir šunų dresiravimo mokykloje. Nuvežtas į kaimą jis ir su paukščiais, ir su kitais gyvūnais, pvz., kurmiu, pasikalba... Ir „tas raguotas baidykles“ karves pavaiko, kiekvieną kupstą ištyrinėja...

Vieną kartą grafas niufaundlendas netgi buvo sučiupęs plėšikus savo namuose. Kaukėtieji spruko kiek kojos leido. Tačiau vėliau tenka Bardui ir klajūno dalią patirti, su valkatom šunimis susipažinti, šungaudžių saugotis... Sakyčiau, beveik Lesės istorija. Tiesa, tūkstančio mylių Bardas neįveikė, bet didvyrio vardo tikrai nusipelnė.

Pagrindinių veikėjų trumpas pristatymas, išskiriant esminius jų bruožus.

Kūrinyje gan dažnai minimas ir Bardo šeimininkas Almantas. Dviejų vaikų tėvas, pagyvenęs vyras, linksmai šypsančiomis akimis, tartum visada pasirengęs iškrėsti kokią išdaigą.

,,Labiausiai krimtosi taksas, nes šeimininkė buvo įspėjusi, kad nenubėgtų toli nuo namų.

  • MS PowerPoint 1866 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (452 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Tomasm
  • Jonas Avyžius knygos Bardo nuotykiai ir žygiai pristatymas
    9 - 2 balsai (-ų)
Jonas Avyžius knygos Bardo nuotykiai ir žygiai pristatymas. (2017 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-avyzius-knygos-bardo-nuotykiai-ir-zygiai-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 04:19
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo