Jonas Basanavičius skaidrės


Jonas basanavičius ppt. Skaidres apie jona basanaviciu. J. basanavičius skaidres. Basanavicius pateiktis. J.basanavičius skaidres. Basanvičius jonas pateiktis. Jonas basanavicius pateiktys. J.basanavicius pateiktys. Basanavicius ppt. Jonas basanavicius powerpoint.

J. Basanavičiaus asmenybė. Jono basanavičiaus ilgojo kelio pradžia ir jos įkvepėjai. J. Basanavičiaus kredo:. J. Basanavičiaus indelis į lietuvos politinį ir kultūrinį gyvenimą. Mosklinė jono basanavičiaus veikla.

Juodšilių “Šilo” gimnazija Elena Moscian III kl.

Pirmiausia meilę tautos praeičiai ir lietuvybei įkvėpė tėvas, mokėjęs pasekti pasakų, užminti mįslių. Gimtosios kalbos pajautą skiepijo ir liaudies dainos, lietuviškos maldaknygės. Basanavičiaus vaizduotę taip pat lavino pasaulietinė literatūra, ypač žavėjo Adomo Mickevičiaus, Vladislovo Sirokomlės ir Motiejaus Strijkovskio kūriniai. Tautiniam sąmoningumui pradžią davė gimtoji vieta — Ožkabalių kaimas.

Basanavičius buvo vienas pirmųjų lietuvių iš “Aušros ” žurnalo (1883-1886) leidimo iniciatorių, pirmasis jos redaktorius. Basanavičius neprarado vilties, kad Lietuva anksčiau ar vėliau bus laisva, todėl stengėsi surinkti kiek įmanoma daugiau medžiagos, liudijančios apie Lietuvos materialinį ir dvasinį turtą, ir taip tiesti laisvei kelią. Basanavičius rinko lietuvių liaudies pasakas, dainas, jis viską tyrinėjo, tvarkė ir ruošė spaudai.

Įkvėptas revoliucinės nuotaikos, Basanavičius parašė Rusijos valdžiai kreipimąsi, kuriame buvo reikalaujama Lietuvai autonomija. J. Basanavičiaus iniciatyva buvo sušauktas vadinamasis Didysis Vilniaus Seimas. Jo iniciatyva buvo įsteigta Lietuvos mokslo draugija, kurios nariais tapo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai, o jis pats buvo išrinktas pirmininku. 1918m. Vasario 16d. Basanavičius, pirmininkaudamas Lietuvos Tarybos konferencijai, perskaitė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą ir pirmasis po juo pasirašė.

  • MS PowerPoint 832 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (559 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Elena
  • Jonas Basanavičius skaidrės
    9 - 1 balsai (-ų)
Jonas Basanavičius skaidrės. (2012 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-basanavicius-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 05:38
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo