Jonas Basanavičius


Jonas basanavicius skaidres. Jonas basanavicius referatas. Jonas basanavicius prezentacija. Jonas basanavicius rasiniai. Rašinys apie joną basanavičių. Rašinys apie basanavičių. Skaidres jonas basanavičius. Referatas tema j. basanavicius. Basanavicius recenzija. Lietuviu rasinys apie jona basanavičiu.

Daktaras Jonas Basanavičius gimė 1851 metais lapkričio mėnesio 23 dieną Ožkabalių kaime, Bartininkų valsčiaus,Vilkaviškio apskrity. Basanavičiai buvo pasiturintys ūkininkai, todėl mažasis jonas augo be vargo-gerai tėvų prižiūrimas ir mylimas, kaip vienintėlis sūnus.

Štai paties basanavičiaus žodžiai apie savo gimimą .

-ant šio baltojo kalno svieto lapkričio 12/23 d. 1851m. , 7-tą valandą vakare ateinant, dėl nežinomos priežasties , teko man gimti i n a s p h i x i a , taigi pusgyviu, ir tik su dideliu vargu tapęs atgaivintas. Ar trinant šepečiu mano kojų padus, ar per kokį, kaip tėvams rodėsi, stebūklą, po geros sako, valandos aš atsigaivalėjęs; tėvai jau tada mane, nors pusgyvį, prižadėjo į kunigus leisti, jei tik dievas teiksiąsi dvasią įkvėpti į mano menką kūnelį. Lapkričio24 d, h po pietųbuvau bartininkų bažnyčioje klebono jono burdulio apkrikštytas, o kadangi tą dieną buvo jono nuo kryžiaus, tai ir man jono vardą suteikta. Bet tai buvo, rodos, nelemtas to šventojo vardas, kursai mano gyvenime, tarytum, man daug nelaimių atgabeno. *.

Gražiose ožkabalių apylinkėse buvo daugybė piliakalnių, kur mažasis jonas mėgdavo vienas arba su vaikais bėgioti;įdomūs psakojimai apie garbingus Lietuvos laikus, kuriuos girdėdavo iš savo tėvų ir kitų senesnių žmonių – ugdė jame tautiškumo bei tėvynės meiles jausmą.

-i

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1362 žodžiai)
  • Mokykla
  • Liuda
  • Jonas Basanavičius
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Jonas Basanavičius. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-basanavicius.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo