Jonas Biliūnas, jo biografija ir kūrinių analizė


Jonas Biliūnas. Biografija Kūrybos bruožai Kūriniai. Jonas Biliūnas (1879-1907) – moderniosios prozos kūrėjas. Biografija. Jonas Biliūnas – jauniausiu likęs lietuvių literatūros klasikas. Anykščių kraštas. Susirgęs džiova ,tolo nuo partinės veiklos. Trumpas Biliūno gyvenimas labai intensyvus. Svarbiausios J. Biliūno gyvenimo datos. Gimė 1879 m. balandžio 11 dieną. Keturiolikmetis neteko tėvų (1893). Jono Biliūno kūrybos bruožai. Visiškai atmetė romatiką reikia ne svajoti ir įsivaizduoti. J. Biliūnas savo kūriniuose vaizdavo skriaudžiamą žmogų. Jono Biliūno kūrybos ypatumai. Biliūnas pasirinko intymesnį kalbėjimo būdą. Apibendrinimas. Kaip jau žinome, Biliūnas įtvir­tino lietuvių literatūroje realizmo terminą. J. Biliūno kūriniai. „Joniukas“ (apsakymas)  „Laimės žiburys“ (apsakymas) „Liūdna pasaka“ (apysaka). J. Biliūnas „Joniukas“. Vienas iš jo brandžiausių Jono Biliūno kūrinių – Joniukas . Į pasakotojo monologą įterptame antraeilių veikėjų tetos Uršulės ir motutės. J. Biliūnas „Laimės žiburys“. Alegorinį apsakymą ''Laimës žiburys'' J. Apsakyme rašytojas pabrėžia. J. Biliūnas „Liūdna pasaka“. Šią apysaką J. Biliūnas rašė Zakopanėje, jau sunkiai sirgdamas. Pirmąsias užuominas apie sukilimo žiaurias pasekmes išgirstame iš senosios ubagės pasakojimo. Jono Biliūno tikslas apysakoje “Liūdna pasaka” – pasmerkti carizmo priespaudą. Veikėjų charakteristika. Juozapota. 1. Graži “Akys kaip dvi gražios žvaigždelės”. Petras. 1. Mylintis žmoną “Pasodinęs grečium savęs ant suolo. Pasitikrinimas. Kada gimė ir mirė rašytojas Jonas Biliūnas? Kas įvyko 1901 metais Jono Biliūno gyvenime? ATS. 1901 metais rašytojas Jonas Biliūnas susipažino su savo žmona Julija. Pasakykite vieną populiarią Jono Biliūno apysaką. ATS. „Liūdna pasaka“. Literatūra.

Į pasakotojo monologą įterptame antraeilių veikėjų: tetos Uršulės ir motutės,  dialoge išryškėja apsakymo problematika bei veikėjų vertybių skalė. Motutės vertybės atsiskleidžia, kai ji sužinojusi apie vyro mirtį patiria sielvartą ir gailestį, nukreiptą į save: „kur aš dabar dėsiuos varguolėlė...“, „Kur aš dabar dėsiuos, iš ko gyvensiu“,  jos kartojimasis pabrėžia savęs susireikšminimą, o ištarti žodžiai: „ iš ko gyvensiu“,  rodo ją esant materialiste, savanaude, jai nerūpi miręs vyras bei vaiko išgyvenimai.

  • MS PowerPoint 333 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (1351 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viltė
  • Jonas Biliūnas, jo biografija ir kūrinių analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Jonas Biliūnas, jo biografija ir kūrinių analizė. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-biliunas-jo-biografija-ir-kuriniu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 00:21
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo