Jonas Biliūnas „Liūdna pasaka“ skaidrės (2)


Jonas Biliūnas. „Liūdna pasaka“. (1906 – 1907 m. ). Jonas Biliūnas. Gyvenimo faktai, susiję su apysaka. „Liūdna pasaka“. „Baltasai šešėlis“. Pavadinimas. Kūrinio aprašymas. 1863 metų sukilimas. (Sausio sukilimas). Kūrinio genezė. Tema, problemos. Pagrindiniai veikėjai. Pagrindinių veikėjų literatūrinis portretas. Idėjos ir vertybės. Citatos iš kūrinio. Kūrinio akualumas. Apibendrinimas. Šaltiniai.


Jonas Biliūnas„Liūdna pasaka“ (1906 – 1907 m.).

Gyvenimo faktai, susiję su apysaka„Liūdna pasaka“.

J. Biliūnas savarankiškai studijavo gamtos ir visuomeninius mokslus iš knygnešių literatūros. Tai jį skatino kilti prieš politinę socialinę neteisybę. Šią apysaką rašė Zakopanėje (Lenkija) jau sunkiai sirgdamas džiova. Akstiną1 parašyti davė 1906 m. stebint revoliucijos atoslūgį.

Erdvė, kaip ir laikas, nėra konkreti – tai vidinis pasakotojo pasaulis. Gamta, kaip ir visoje Biliūno kūryboje, yra vaizduojama saikingai, kiek tai padeda atskleisti veikėjo jausmų ir nuotaikų pasaulį. Pasakotojo kalboje atsikleidžia ilgesys, vienatvės jausmas, liūdesys. Kuriama nostalgiška nuotaika, kadangi rašydamas šį eilėraštį-prozą, Biliūnas jau sunkiai sirgo.

„Liūdna pasaka“ – tai žmogaus – moters – tragiškas, klaikus išgyvenimas, kur likimas žaidžia su žmogumi ir gyvenimu. Problemos: Kada žmogus gyvenime palūžta? Kodėl likimas siunčia žmogui išbandymus? Kaip dideli išgyvenimai paveikia žmogų?

Petras Banys – geros širdies, jaunas vyras, entuziastingas ir veiklus. Jis labai myli savo žmoną, svajoja apie nuosavą ūkį. Todėl stoja į sukilėlių gretas su kitais kaimo vyrais, tačiau jis buvo sugautas ir nužudytas. Juozapota – labai gera ir rūpestinga moteris. Kai jos vyras prisidėjo prie sukilėlių, ji visaip stengėsi susisiekti su juo. Kai ji sužinojo, kad jis miręs, susirgo ir išprotėjo.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 242 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (793 žodžiai)
  • Vaida
  • Jonas Biliūnas „Liūdna pasaka“ skaidrės (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Jonas Biliūnas „Liūdna pasaka“ skaidrės (2). (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-biliunas-liudna-pasaka-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:02
×