Skriaudos ir kaltės suvokimas J. Biliūno kūryboje


Skriaudos ir kaltes tema lietuviu literaturoje. Skriauda ir atjauta biliuno kuryboje. Skriauda ir kaltė biliūno kūryboje. Skriaudos ir kaltes tema biliuno kuryboje. Skriaudos ir kaltes tema. Skriauda ir atjauta j.biliuno kuryboje. Skriauda ir atjauta j. biliūno kūryboje. Skriaudos tema biliuno kuryboje. Atlaidumas rasinys. Jonas biliunas rasinys.

Skriaudos ir kaltės suvokimas J. Biliūno kūryboje. J. Biliūnas - vienas žymiausių XX a. Pradžios liūdnos prozos kūrėjų. Skriauda ir skausmas J. Biliūno kūrybos dėmesio centre. Humanistinis idealas - giliai jaučianti asmenybė. Atlaidumas - vienas iš būdingiausių mūsų žmonių bruožų. Pagrindinis J. Biliūno humanizmo bruožas - lyrizmas ir emocingumas.

J. Biliūnas -Lietuvių literatūros klasikas. Jo kūrybos tematika: skriauda, kaltė, nuoskauda. Rašytojas daugiausia dėmesio skyrė moralinėms problemoms. J. Biliūno kūryba pasižymi aiškiu žmogaus vidinių išgyvenimų pavaizdavimu, tauriu humanizmu, jautriais ir lyriškais darbo žmonių paveikslais.

Pamatinis visų kūrinių motyvas - žmogiškumas. J. Biliūnui didelę įtaką darė gyvenimo našta, kuri rašytoją slėgė visą amžių. Rašytojas aplinkui matė prislėgtus, išnaudojamus, skriaudžiamus ir niekinamus žmones, kurios ir aprašė savo kūriniuose. Skriauda ir skausmas - j. Biliūno kūrybos dėmesio centre.

Rašytojas dėmesį pirmiausia kreipia į žmogų, į jo dvasinius išgyvenimus, nesirūpindamas tuo, kuriam luomui ar socialiniam sluoksniui tas žmogus priklauso. Mažą katytę ar seną šeimininko žudomą brisių j. Biliūnas aprašo su tokiu pat liūdesiu, kaip graudų žąsiaganio joniuko likimą. Apsakyme joniukas pasakojami skaudūs našlaičio piemenuko išgyvenimai, susidūrus su neteisybe. Joniukas dar nesupranta aplinkinio pasaulio, jį supančių žmonių santykių. Tačiau šešių metų piemuo - gyvas, judrus vaikas, kuris viską stebi, ieško, kuo galėtų pasidžiaugti, visai užmiršdamas savo pareigas, ir todėl labai skaudžiai nukenčia. pirmą kartą gyvenimas parodė jam savo nagus, pirmą kartą jo maža širdelė atjautė žmonių neteisybę ir sunkią nelaimę

Apsakyme brisiaus galas vaizduojama, kaip valstietis nušauna pasenusį šunį: negali būti?! Brisius netiki. Tai tik pasijuokti iš jo nori.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (713 žodžiai)
  • Mokykla
  • Renata
  • Skriaudos ir kaltės suvokimas J. Biliūno kūryboje
    9 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skriaudos ir kaltės suvokimas J. Biliūno kūryboje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-biliunas-skriaudos-ir-kaltes-suvokimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:02
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo