Jonas Biliūnas Ubagas. Sunkiau imti nei duoti


Del ko verta gyventi biliunas. Jonas biliunas ubagas analize. Jonas biliunas ubagas rasinys. Ubagas jonas biliunas. Jonas biliunas rasinys. J.biliūnas ubagas. Novele ubagas. J biliunas ubagas. Jono biliuno novele ubagas. Jonas biliūnas novelė ubagas.

Jono Biliūno apsakyme „ubagas“ pavaizduotas labai svarbios šiuolaikiniam pasauliui būdingos problemos. Pagrindinis kūrinio veikėjas – Petras Sabaliūnas, savo išgyvenimais ir rūpesčiais panašus į daugelį iš mūsų senos kartos žmonių.

Jono biliūno apsakyme ubagas pavaizduotas labai svarbios šiuolaikiniam pasauliui būdingos problemos.

Petras sabaliūnas – žilas, geros širdies senelis, kaip ir daugelis senų žmonių, turintis savo pomėgį – bites. Senelis labai jas mėgo, gerai jomis rūpinosi ir visada kalbėjo, kad bitės geros ir paklusnios tik tada, kai bičiuoliai nešykštūs ir vienybei gyvena . Dėl to jis kiekvienam pasitaikiusiam žmogui nepamiršdavo medaus duoti. Bitės jam padėdavo tvirčiau žengti gyvenimo keliu ir įveikti gyvenimo sunkumus. Savo praeityje turėjęs jaukų būstą ir gražią šeimyną, vieną dieną sabaliūnas suvokia, kad viską prarado. Atidavęs meilę, rūpestį, švelnumą savo vaikams, jis supranta labai skaudžią tiesą, kad pasenęs ir ligotas jis tampa niekam nereikalingas, net savo paties vaikams. Ir atrodo, tik vienintelės bitės ilgisi jo šilumos ir supranta jo skausmą.

Sabaliūnui nelengva susitaikyti su ubago dalia, nelengva prašyti žmonių pagalbos ir sau pačiam pripažinti, kad jam jos iš tikrųjų labai reikia.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (337 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugnė
  • Jonas Biliūnas Ubagas. Sunkiau imti nei duoti
    9 - 1 balsai (-ų)
Jonas Biliūnas Ubagas. Sunkiau imti nei duoti. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-biliunas-ubagas-sunkiau-imti-nei-duoti.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 02:38
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo