Jonas Jablonskis. Skaidrės


Liūdna pasaka skaidrės. Jablonskis pateiktis. Jonas jablonskis darbai. Skaidres apie jablonski. Skaidres apie jona biliuna. Skaidriu pvz apie basanaviciu. Tarmiu pateiktys. Jonas jablonskis spaudos draudimas powerpoint. Reikšmingiausi jono jablonskio darbai. Jonas jablonskis powerpoint.

Jonas jablonskis-lietuvos kalbininkas, norminęs literatūrinę lietuvių kalbą. Jono jablonskio vadovėliai. Jo reikšmingiausi darbai. J. Jablonskio darbai ir veikla ypač reikšminga lietuvių literatūrai pereinant nuo tarmių prie bendrinės kalbos vartosenos.

Gimė-1860 m. gruodžio 30 d. Kubilėliuose, Šakių raj.Mirė-1930 m. vasario 23 d. Kaune.

Daugiau kaip 40 metų jis aiškino lietuvių kalbos negeroves, taisė įvairių rašytojų kalbą, rašė kalbines recenzijas ir vadovėlius.

Jis galutinai sunormino kalbą, pavertė ją dabartine lietuvių bendrine kalba: šia kalba kuriama grožinė, mokslinė ir visuomeninė literatūra, leidžiama periodinė spauda.

Rašė straipsnius bei recenzijas kalbos klausymais. Su mokiniais vertė pedagoginio turinio knygeles. Mokė lietuvių ir lotynų kalbų karo pabėgėlių gimnazijose. Dėl ligos negalėjo vaikščioti į pamokas. Tačiau nepaisydamas labai sunkios sveikatos būklės, Jablonskis ir toliau atkakliai dirbo.

  • MS PowerPoint 167 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (287 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neringa
  • Jonas Jablonskis. Skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Jonas Jablonskis. Skaidrės. (2011 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-jablonskis-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 22:51
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!