Jonas Jablonskis. Sukurti naujadarai


Jono jablonskio naujadarai. Jablonskio naujadarai. Jono jablonskio sukurti naujadarai. Jablonskis naujadarai. Referatas apie jona jablonski. Jablonskio sukurti naujadarai. Referatas apie jona. Jono jablonskio referatas. Jonas jablonskis referatas. Kalbininku sukurti naujadarai.

Įvadas. Jono jablonskio gyvenimas. Kalbininkai apie kalbininką joną jablonskį. Ar jonas jablonskis yra tikras lietuvis? Kalbininko veikla. Jono jablonskio sukurti naujadarai. Literatūra ir šaltiniai.

Ypač daug dėmesio Jablonskiui buvo skiriama tarybiniais metais. Visų pirma čia minėtini Jono Palionio sudaryti J. Jablonskio „Rinktiniai raštai“. Jų pirmame tome išsispausdinti kalbininko didieji darbai – gramatikos, o antrajame – svarbieji kalbos straipsniai.

Kai kurie atsiminimų autoriai yra pavaizdavę Jablonskį buvus labai griežtą, negailestingą, netgi despotišką mokytoją. Vėliau nenuolaidumą, užsispyrimą ir šališkumą mėgdavo prikaišioti ir jo priešininkai – A. Jakštas, S. Dabušis. Tačiau yra žmonių, kurie Jablonskį apibūdino nepaprastai šiltai: pasižymėjęs dvasios kilnumu, paprastumu, švelnumu.

Kaip tokias skirtingas nuomones suderinti?

Ką besakyti, Jablonskis buvo taip pat žmogus, be gerųjų bruožų, turėjo ir trūkumų, charakterio nelygumų, būdavo kartais, ypač įsisirgęs, ir neužtektinai kantrus. Bet nemaža dalykų tikriausiai perdėdavo atsiminimų autoriai. Kai kas teisindamas save, kaltindavo Jablonskį.

Jablonskio darbai – tvirtas bendrinės lietuvių kalbos pamatas. Gal todėl jis ir vadinamas bendrines lietuvių kalbos tėvu.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • m.
  • 10 puslapių (2440 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Benas
  • Jonas Jablonskis. Sukurti naujadarai
    10 - 1 balsai (-ų)
Jonas Jablonskis. Sukurti naujadarai. (2012 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-jablonskis-sukurti-naujadarai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:13
×