Jonas Mačiulis


Jonas Mačiulis- Maironis (1862-1932). Biografija. Asmenybės bruožai. Kūryba ir jos bruožai. Teologinių studijų metu jis mažai besireiškė poetine kūryba. Pirmieji „Pavasario balsų” eilėraščiai jau atskleidė visą Maironio programą. Taip pat šiuo laikotarpių parengė naujus, papildomus “Pavasario balsų” leidimus, baigė poemą “Mūsų vargai” sukūrė keletą baladžių. Iš prisiminimų apie Maironį.

Asmenybės bruožai J. Mačiulis buvo ištikimas savo šaliai ir kalbai. Jis buvo tvirta, išsilavinusi asmenybė. Daugelis jį laikė šaltu ir oficialiu, visada išlaikančiu atstumą tarp savęs ir kitų. Tikriausiai jis toks susiformavo didelės vidinės disciplinos ir valios dėka. Maironis buvo pareigos ir tvarkos žmogus, pedantiškai ir visiškai tiksliai atlikdavęs visa, kas siejosi su jo tarnybine padėtimi. To paties reikalaudavo ir iš kitų. Jis taip pat nesišalino darbo. Žmonės jį dažnai matydavo su kastuvu rankose, sodinant medelius arba dekoratyvinius krūmus. Jis prižiūrėjo ir savo organizmą. Saikingai valgė, nerūkė ir mažai tegėrė. Rengėsi paprastai ir kukliai. Buvo pedantiškas ir tvarkingas. Taip pat prie tvarkos pratino ir sesers vaikus.

Vienas iš svarbiausių J. Mačiulio asmenybės bruožų - tai meilė gamtai. Ja jis džiaugėsi visur ir visada. Prieš ją nublankdavo kiti gražumynai ir įdomybės. Dažnai vaikščiodavo su seserimi Marcele.

Nesiimu čia charakterizuoti Maironio kaip profesoriaus. Savo paskaitomis Maironis sugebėjo duoti studentams sveikus moralinės teologijos pagrindus, nesileisdamas į kazuistiką ir tuščių žodžių svaidymą, kaip tai teko vėliau girdėti iš jaunesnės kartos profesorių, besistengiančių "švystelėti" nauju žodžiu ar abejotinos vertės idėjų. Maironis žinojo, kad ruošia kunigą darbui parapijoje žmonių tarpe, o ne profesorių universiteto katedrai. Su ypatingu dėmesiu klausėmės Maironio sveikinimo žodžių, tai buvo tikrai tėvo širdingi pamokymai vaikams, apėmę visus jauno seminaristo gyvenimo aspektus: santykius su namiškiais, su vietos klebonu, darbą, dvasinį gyvenimą . . .

  • MS PowerPoint 3526 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (1239 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vijorika
  • Jonas Mačiulis
    10 - 4 balsai (-ų)
Jonas Mačiulis. (2013 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-maciulis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:23
×