Jonas Mekas kino meistras


Jonas mekas darbai. Mekas jonas skaidres. Jono meko darbai.

Garsiausias avangardinio kino kūrėjas. Garsiausias pasaulyje avangardinio kino pradininkas, vadinamas „amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu“, didžiąją dalį gyvenimo gyvenantis amerikoje. Jo darbas amerikoje prasidėjo praėjus vos kelioms savaitės po imigracijos – j. Mekas pasaulį nustebino šiuolaikišku požiūriu į kiną. Jonas mekas visada pabrėžia savo lietuvišką kilmę ir kartais grįžta į tėvynę.

Garsiausias avangardinio kino kūrėjas. Garsiausias pasaulyje avangardinio kino pradininkas, vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu , didžiąją dalį gyvenimo gyvenantis amerikoje. Mekas pasaulį nustebino šiuolaikišku požiūriu į 1944 m. Su broliu adolfu buvo suimti nacių ir 8-iem mėnesiam įkalinti priverstinių darbų stovykloje vokietijoje. Po karo 1946–1948 m. Studijavo filosofiją mainz’o universitete, vokietijoje.

1949 m. Pabaigoje su broliu emigravo į jav, apsistojo bruklino rajone niujorke. Praėjus dviem savaitėm po atvykimo pasiskolino pinigų, įsigijo 16 mm filmavimo kamerą ir pradėjo fiksuoti savo gyvenimo momentus. Gyvendamas niujorko centre susidomėjo kaiminystės kino teatruose rodomais avangardiniais filmais ir 1956 m. Pradėjo kurti savo filmus. J. Mekas tapo viena iš amerikos avangardinio filmo vedančių personų, ir dirbo įvairiuose su filmo kuravimu susijusiuose darbuose.

1954 m. Tapo žurnalo film culture redaktoriumi ir vadovu; 1958 m. Pradėjo ir redagavo movie journal skyrių village voice žurnale; 1962 m. Bendrai įkūrė the film makers’ cooperative, o 1964 m. The filmmakers’ cinematheque, kuris palaipsniui išaugo į anthology film archives, vieną didžiausių pasaulyje amerikiečių avangardinio filmo archyvų.

J. Mekas artimai bendravo ir dirbo su tokiais menininkais kaip jurgis mačiūnas, andy warhol, nico, allen ginsberg, yoko ono, john lennon ir salvador dalķ.

2007 m. Spalį j. Mekui prezidentas valdas adamkus išimties tvarka suteikė Lietuvos respublikos pilietybę.

2008 m. Balandžio d.

  • Menai Namų darbas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (718 žodžiai)
  • Linas
  • Jonas Mekas kino meistras
    9 - 3 balsai (-ų)
Jonas Mekas kino meistras. (2011 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-mekas-kino-meistras.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:34
×