Jonas Mekas


Jonas mekas biografija. Jonas mekas skaidres. Jonas mekas kursinis. Referatas apie jona meka. Jonas mekas ppt. Jono meko biografija. Jono meko tėvai. Jonas mekas trys laiskai. Jonas mekas prezentacija ppt. Jonas mekas powerpoint.

Jono meko biografija, bibliografija, filmografija, kita su juo susijusi informacija. Asmenybė. Poetas. Kūrėjas. Teatrografija. Kritikų atsiliepimai. Filosofija. Vizuliniai menai. Vizulinių menų centras.

1944 metais įsitraukė į priešsovietinę ir priešnacinę veiklą. Jo pogrindinio darbo pareigos buvo perrašyti mašinėle, slaptai perduodamus, ranka rašytus tekstus. Padėjo rengti laikraščius ,,Į laisvę“, ,,Tautos žodis“ ir ,,Nepriklausoma Lietuva“. Tais pačiais metais, jis ir jo brolis Adolfas aštuoniems mėnesiams pateko į nacių Elmshorno karo belaisvių lagerius Hamburgo priemiestyje. 1945 metais broliai pabėga ir yra sulaikomi prie Danijos sienos, kur du mėnesius iki pat karo pabaigos slapstosi viename ūkyje. Po karo gyvena pabėgėlių stovyklose Videnbadene ir Maince.

1964 metais areštuojamas už „nešvankių“ filmų „Liepsnojantys padarai“ ir Jeano Genet „Meilės giesmės“ (Chant d‘amour) rodymą. 1966 metais jo sudaryta „New American Cinema Expositions“ programa keliauja po Europą ir Pietų Ameriką. 1967 metais J. Mekas gauna Gugenheimo stipendiją. 1969 metais įkuria Filmų kūrėjų sinemateką. 1970 metais J. Mekas, P. Adamsas Sitney ir Jerome‘as Hillas pradeda dirbti su Filmų antologijos archyvu.

1971 metais filmų archyvas atsidaro kaip kino muziejus, peržiūrų vieta ir biblioteka, J. Mekas tampa jo direktoriumi. 1974 metais veda Hollis Melton, gimsta duktė Oona. 1977 metais Brandeiso universitetas J. Mekui paskiria „Creative Arts“ apdovanojimą. 1980 metais Filmų antologija persikelia iš Woosterio gatvės į jos dabartinę vietą Courthouse‘o Antrojoje aveniu. Šį žingsnį lydi didžiulės finansavimo paieškos ir filmų gelbėjimo pastangos, perrašinėjant juos į populiarėjantį video formatą. 1981 metais gimsta sūnus Sebastianas.

  • MS PowerPoint 6487 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (1775 žodžiai)
  • Judita
  • Jonas Mekas
    10 - 1 balsai (-ų)
Jonas Mekas. (2011 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonas-mekas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 08:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo