Joninių šventės darželyje scenarijus


Joninių šventės scenarijus. Dainos , rateliai ir sutartinės šventei. Žaidimai Dangus - dangus - žemė. Janyte , kur tu.


(Šventės dalyviai pro apeiginius vartus ateina į šventės vietą, Skamba liet.liaud. daina „Aplink žilvitėlį ,dobile“. Stovintys už vartų šlaksto visus vandeniu. )

Gaspadinė Sveikas, Gaspadoriau. Ar pastebėjai, kokie šilti ir ilgi tapo vakarai , kiek daug paroje šviesos? ... Ypač kai artėja stebuklinga visų metų naktis ir, žinoma, Joninės! Kaip ir dera tikrajai šventei, šiandien visi iškilmingai praėjome pro žolėmis apipintus vartus. Iškilmingi Joninių vartai visada atskirdavo šventės vietą. Kiekvienas praeidamas pro vartus turėdavo apsiplauti, palikti už jų tai, kas sena ir bloga, kad patekęs į šventės vietą būtų švarus. Gaspadorius Jau kad apsiploviau, tai apsiploviau.Visus metus baltas ir skaistus būsiu. O kokių tu čia žolių glėbin prisidėjai?

Gaspadinė Taigi ,Joninės artėja...kupolę iš devynių laukų ir devynių žolynų surinkau...

Gaspadorius O jau kvepia tos tavo kupolės žolelės tartum medumi aplietos... Tuo ir puikios Joninės: vaikams, moterims žolynais žolynėliais, vyrams darbais pabaigtais. Štai aš – dalgius pagalandau ,pievą nušienavau, medaus prikopinėjau. Ir pas jus su armonika atkulniavau. Gaspadinė Pačiu laiku, sakyčiau. Tik pažiūrėk ,gaspadoriau,kiek vaikučių šiandien su tėveliais susirinko...Matyt, ir jie kupoliavo, žiūrėk, kokie vainikai vainikučiai jų galveles puošia,o jau kokios šypsenėlės... Su Joninėmis – mieli vaikai,tėveliai ir sveteliai! Su Joninėmis - saulės, žemės,vandens ir augalų žydėjimo švente! Nuo seno žmonės per Jonines žoleles rinkdavo, nes tikėjo - Joninių dienos vakarą surinktos žolelės įgyja ypatingų galių. Vėliau žoleles mesdavo į arbatą, kaišydavo jomis palubes, tvartelius, kad gyvulėliai sveiki būtų. Mergaitės iš surinktų gėlių ir žolelių burdavo.Žolelių gi rinkimą vadino „kupoliavimu.“ Žmonės sako, kad per Jonines surinkti žolynai daugiausia galios turi,o vaistažolės – gydomųjų savybių. O jūs vaikai, kokias pievos žoleles pažįstate? Ką prisirinkote? (vaikai kelia ir rodo puokšteles,vardina, ką turi jose prisirinkę) Gaspadorius Gaspadine, o ar žinai, apie kokią Joninių gėlę daugiausia dainų ir šokių sugalvota? Gaspadinė Apie širdažolę? Kačpėdėlę? Šalaviją?

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1633 žodžiai)
  • Mokykla
  • Violeta
  • Joninių šventės darželyje scenarijus
    9 - 4 balsai (-ų)
Joninių šventės darželyje scenarijus. (2017 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/joniniu-sventes-darzelyje-scenarijus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 05:38
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo