Joninių tradicijos ir papročiai


Lietuvių kalbos referatas. Joninių tradicijos ir papročiai. Įvadas. Joninių šventės kilmė. Joninių šventės papročiai. Joninių šventės tradicijos. Joninių dainos. Joninių magija.

Prieš Jonines vakare, Joninių rytą, o dažniausiai vidurnaktį kaimiečiai atlikdavo tam tikrus veiksmus, tikėdamiesi paveikti aplinką, visų pirma javų derlių ir gyvulis, savo naudai. Jie raudavo javuose usnis ir vieną atsodindavo, bet šaknimis į viršų, o kitas sudegindavo Joninių lauže; bėgdavo apie javų lauką, pasivoliodavo pievoje. Kartais buvo daroma nusirengus nuogai. Būdavo įsitikinusių, kad iš kaimyno gerą derlių, pieną galima perimti nusikrėtus jo lauke rasų. Maginiai veiksmai buvo atliekami stengiantis įgyti ir pačiam kitokių savybių.

1.Kad laukuose usnių neaugtų, reikia šv. Jono naktį ištraukti vieną usnį ir atbulai ją pasodinti : tada visos usnys išnyks.

2. Jeigu nori piktžoles išnaikinti, reikia šv. Jono rytą nuogomis jas ištraukti ir atbulai pasodinti.

3. Jei išvirkščius marškinius prieš šv. Joną apsivilksi – neprieis raganos.

4. Joninių dieną ( šv. Mišių metu ) prisirink ir prisidėk i degtukų dėžutę rugiagėlių ir toje pat vietoje palik. Ateinantį rytą rasi toje dėžutėje vietoj gėlių pinigą, kuris, išleistas reikalingiems dalykams, visuomet nematomai sugrįš pas tave.

5. Kai kur Lietuvoje merginos mesdavo ant papuoštos karties rūtų vainikėlius. Kurios vainikas užsikabindavo, ta taip pat tikėjo, kad greitai ištekės

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (934 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabriele
  • Joninių tradicijos ir papročiai
    10 - 6 balsai (-ų)
Joninių tradicijos ir papročiai. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/joniniu-tradicijos-ir-paprociai.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 02:15
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo