Jonizaciniai dūmų signalizatoriai ir jų panaudojimas


Įvadas. Jonizacinio dūmų jutiklio atsiradimo istorija. Jonizacinis dūmų jutiklio veikimo principas. Signalizatoriaus parinkimas patalpoms. Kokį dūmų signalizatorių pasirinkti? Išvados. Summary. Literatūros sąrašas.


Elektroninės patalpų bei teritorijų apsauginės signalizacijos sistemos tapo neatsiejama buities ir verslo dalimi. Šiuo metu apsauginės signalizacijos sistemų įranga bei galimybės yra labai pažengusios į priekį.

Šio darbo tikslas: aptarti jonizacinius dūmų signalizatorius ir jų panaudojimą.

Jonizaciniai dūmų jutikliai pirmą kartą pateko į JAV rinką 1951 metais ir keletą metų buvo naudojami tik didelėse komercinėse ir pramoninėse patalpose dėl jų didelio dydžio ir kainos. 1955 metais buvo išrasti detektoriai, kuriuos buvo galima naudoti namuose ir 1963 metais JAV atominės energijos komisija suteikė pirmąją licenziją platinti dūmų detektorius naudojančius radioaktyviąsias medžiagas. Tačiau pirmuosius, tikrai prieinamus, dūmų detektorius išrado Duane D. Pearsall 1965 metais, su lengvai įdiegiama ir pakeičiama baterija, pavadinimu "SmokeGard 700". Detektorius buvo pagamintas iš ugniai atsparaus plieno, o jo forma priminė bičių avilį.

Bėgant metams jonizacinis dūmų detektorius keitėsi tiek išvaizda, tiek sandara, kas sumažino skleidžiamą radioaktyviųjų elementų skleidžiamą kiekį.

Jonizaciniai dūmų detektoriai kelia potencialų pavojų aplinkai ir kai kurios Europos šalys yra uždraudusios tokių dūmų signalizatorių naudojimą.

Jonizaciniai dūmų detektoriaiai yra labiau paplitę, nes jis yra nebrangus ir greičiau aptinka liepsnojančius gaisrus.

Jonizaciniai dūmų detektoriaiai turi nedidelį kiekį radioaktyviųjų medžiagų, kurios reaguoja į išmetamas ugnies dūmų daleles ir įjungia garsinį aliarmą . Jonizacijos aliarmas geriausiai aptinka greitai įsiliepsnojančius gaisrus, kurie neišskiria daug matomų dūmų. Tačiau dauguma gaisrų prasideda nuo rusenimo ir jonizacinės signalizacijos ne taip greitai aptinka gaisro židinį. Taip pat, tokie signalizatoriai, dėl skleidžiamo radiacijos kiekio yra kenksmingi maisto ruošimui, todėl jie neturėtų būti virtuvėje.

  • Microsoft Word 1055 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (982 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Jonizaciniai dūmų signalizatoriai ir jų panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Jonizaciniai dūmų signalizatoriai ir jų panaudojimas. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonizaciniai-dumu-signalizatoriai-ir-ju-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 21:50
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo