Jonizuojanti spinduliuotė diplominis darbas


Įvadas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Literatūros apžvalga. Radionuklidų patekimo į organizmą keliai ir trumpa jų charakteristika. Radionuklidų migracija dirvoje. Radioaktyviųjų medžiagų migracija vandens telkiniuose. Radionuklidų perėjimas iš dirvos į augalus. Radionuklidų metabolizmas žemės ūkio gyvūnų organizmuose. Radionuklidų kaupimasis gyvulininkystės produkcijoje. Radionuklidų kaupimasis mėsoje. Radionuklidų išsiskyrimas su pienu. Radionuklidų išsiskyrimas su kiaušiniais. Priemonės mažinančios radionuklidų kiekį gyvulininkystės produkcijoje. Priemonės, mažinančios radionuklidų kiekį gyvulininkystės produkcijoje ganiavos Metu. Radionuklidų kiekį gyvulininkystės produkcijoje. Technologinis gyvulininkystės produkcijos perdirbimas. Gamybos perprofiliavimas. Radiacinė situacija Baltarusijoje. Baltarusijoje leistini maisto produktų ir geriamojo vandens savitieji aktyvumai. Bendrieji žemės ūkio gamybos Baltarusijoje organizavimo principai radionuklidais užterštoje teritorijoje. Baltarusijoje taikomos priemonės, mažinančios radionuklidų perėjimą į Gyvulininkystės produkciją. Gyvulininkystės produkcijos gamybos uždaviniai ir pagrindiniai principai. Radionuklidų perėjimas iš pašarų į pieną ir mėsą. Radionuklidų patekimo į galvijų organizmą normavimas ir jų kiekiai racionuose. Pieno gamyba. Jautienos gamyba. Mėsinių galvijų veisimas radioaktyvaus užteršimo zonoje. Kiaulienos gamyba. Paukščių auginimas. Žuvų auginimas tvenkiniuose. Radioekologinė situacija Lietuvoje. Literatūros šaltinių duomenų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Padėka.

Šio darbo tikslas apžvelgti literatūroje paskelbtus duomenis apie radionuklidų patekimą, rezorbciją ir kaupimąsi gyvulių organizme bei galimybę gaminti švarią gyvulininkystės produkciją radioaktyvaus užteršimo sąlygomis, o taip pat palyginti su radioekologinę situaciją Lietuvoje ir Baltarusijoje, su Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje bei Radiacinės saugos centre atliekamais tyrimais.

Atliekant literatūros šaltinių analizę buvo sprendžiami sekantys uždaviniai:

1. Aptarti svarbiausių radionuklidų migracijos dirvoje ir perėjimo į augalus dėsningumus.

2. Aprašyti radionuklidų patekimo į gyvulių organizmą kelius, jų rezorbciją virškinimo trakte, susikaupimą gyvulio organizme ir šalinimą iš jo.

3. Išnagrinėti radionuklidų migracijos dėsningumus biologinėje grandinėje pašaras – gyvulys – gyvulininkystės produktai.

4. Aptarti Baltarusijos gyvulininkystės specialistų patyrimą organizuojant gyvulinės kilmės produktų gamybą radionuklidais užterštose žemėse.

5. Palyginti radioekologinę situaciją Lietuvoje ir Baltarusijoje, įvertinti Lietuvoje gaminamų gyvulininkystės produktų užteršimą radionuklidais.

  • Medicina Diplominis darbas
  • Microsoft Word 1679 KB
  • 2014 m.
  • 45 puslapiai (10805 žodžiai)
  • Gabija
  • Jonizuojanti spinduliuotė diplominis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Jonizuojanti spinduliuotė diplominis darbas. (2014 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/jonizuojanti-spinduliuote-diplominis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:23
×