Jono Biliūno biografija


J. Biliūno gyvenimas ir kūryba. Praslinkus septyneriems metams. J Biliūno vaikystė Gyvenimas. J. Biliūno vaikystė. J. Biliūnas gimė 1879m. 11d. Niūronių kaime, netoli Anykščių. Ankstyvoji jaunystė. M. Biliūnas išvyko į Liepojos gimnaziją. Dar studijuodamas Liepojoje Biliūnas įkuria slaptą lietuvių moksleivių kultūros būrelį. M. Biliūnas išvyksta į Leipcigo aukštąją mokyklą studijuoti komercijos. Rašytojas suserga džiova ir yra priverstas mesti mokslus. Biliūno proza. Biliūnas priklausė prozininkams realistams. Biliūno personažai nėra statiškos būtybės.

J.Biliūnas gimė 1879m. 04 11d. Niūronių kaime, netoli Anykščių, valstiečių šeimoje. Tėvai gerai prisiminė baudžiavos laikus, ir jų pasakojimai apie socialinę neteisybę įskiepijo vaiko sieloje humanizmo ir užuojautos skriaudžiamiesiems daigus, kurie vėliau įsišaknijo jo pasaulėžiūroje ir kūryboje.

1891m. Biliūnas išvyko į Liepojos gimnaziją, kad baigtų 4-6 klasių kursą, reikalingą stojant į dvasinę seminariją. Toks buvo religingų tėvų planas ir paties Biliūno, pamaldaus vaiko noras. Tačiau anksti mirus tėvams ,jų priesakai ima blėsti, o taip pat autorius anksti pajautė simpatiją literatūrai ir suprato, kad kunigystė jo nebetraukia. Kai tai sužinojo vyresnieji broliai, nutraukė visą materialinę paramą, ir būsimasis rašytojas anksti pradedėjo verstis savarankiškai, kovodamas su badu ir skolomis.

1903m. Biliūnas išvyksta į Leipcigo aukštąją mokyklą studijuoti komercijos, tačiau ramybės jam neduoda ir antrasis-literato-pašaukimas, todėl nuo 2ojo pusmečio pereina į literatūrą.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 827 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (395 žodžiai)
  • Diana
  • Jono Biliūno biografija
    10 - 9 balsai (-ų)
Jono Biliūno biografija. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/jono-biliuno-biografija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:27
×