Jono Biliūno kūrybos konspektas


Jono Biliūno kūrybos konspektas.


XXa. Vienas žymiausių Lietuvos rašytojų, publicistų, lyrinės lietuvių prozos pradininkas, ištobulinęs apsakymą ir suteikęs jam europietišką formą.

Autoriaus bruožai – pasakojimas pirmuoju asmeniu, kūryba labai autobiografiška ( vaizduojama jo vaikystės aplinka , gimtinė, faktai apie mokslus užsienyje)

Novelių pasakotojas pasižymi dvasingumu, jis atidžiai įsižiūri į aplinką, ieškodamas žmogiškumo apraiškų , pabrėžia dorovės klausimus, nuolat jaučia kaltę dėl nelaimių.

Jauęiamas autoriaus buvimas šalia arba jis pats yra veikėjas. Realizmas gimsta iš gilaus Biliūno humanizmo – noro suprasti, užjausti.

Dėmesys skiriamas pasakotojo vidiniam pasauliui, tokio tipo pasakojimai vadinami psichologiniais.

Jis savarankiškai studijavo gamtos ir visuomenės mokslus iš knygnešių literatūros. Tai jį skatino kilti prieš politinę, socialinę nelygybę.

Apysaką „Liūdna pasaka“ autorius parašė Zakopanėje sunikiai sirgdamas džiova. ( Buvo palidotas Zakopanėje, vėliau palaikai perkelti į Lietuvą ir palaidotas Liūdiškėse, memorialiniu paminklu , laimės švyturiu )

Liūdna pasaka- tai tragiškai susiklostęs vienos šeimos likimas, pažymėtas didelėmis netektimis, skausmu ir vargu.

„pasaka“ – tarsi laiminga fantazija apie gyvenimą ir apie jo pabaigą, „liūdna“ – nuoroda į kūrinio siužetą, nurodo, kad pasakata neturi laimingos pabaigos.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1061 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Jono Biliūno kūrybos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Jono Biliūno kūrybos konspektas. (2020 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/jono-biliuno-kurybos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 15:54
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo