Jono Biliūno “Lazda” skaidrės


J. Biliūnas. Lazda. Pasakotojas. Pasakojama 1 asmeniu Pasakotojas apsakymo centre jis apibūdina peizažą. Epinio pasakojimo epizodai. Apsakyme nemažai epinio. Lyriškas gyvenimo vaizdavimas. Nors kūrinyje daug įvykių, vis dėlto tai nusveria lyriškas gyvenimo vaizdavimas Pirmiausia tai jausmingas. Žvilgsnis į gamtą. Pirmoje pastraipoje. Švelnų liūdesį ir. Pono ir mužikų susitikimo epizodas. Tiksliai ir laipsniškai. Humaniškas, jautrus, tolerantiškas požiūris į žmogų. Tai jungia pasakotoją ir personažą – tėvą. Dumbraucko pirštų detalė. Triskart pakartota detalė. Laiko ribos. Plačios laikos ribos. Dabarties laikas labai trumpas. Socialinės ir moralinės skriaudos simbolis.


Apsakyme nemažai epinio pasakojimo: Konkretus pono medžioklės laimikio aprašymas Informacija apie Dumbraucko praeitį Tėvo pasakojimas apie arimą Mušimas lazda.

Pirmoje pastraipoje - ne objektyvūs, smulkmeniškai aprašyti gamtos vaizdai, bet lakoniški, pasakotojo subjektyviai nuspalvinti gimtojo sodžiaus dabarties ir praeities reginiai. Kiekviename sakinyje pasikartoja miško, o vėliau pievų įvaizdis. Laipsniškai stiprinamas šviesaus prisiminimo apie buvusią miško platybę įspūdis, kuris pastraipos pabaigoje priešpastatomas dabarčiai.

Triskart pakartota detalė susieja jo, kaip mokytojo ir kaip prievaizdo, žiaurumą, kartu netiesiogiai, biliūniškai įvertinant būsimą tėvo pasakojimą apie prievaizdą.

Plačios laikos ribos. Dabarties laikas labai trumpas, tačiau prisiminimų laikas gerokai išplėtotas: jis apima baudžiavą ir pobaudžiavinį laikotarpį.

  • MS PowerPoint 229 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (384 žodžiai)
  • Mokykla
  • Andrius
  • Jono Biliūno “Lazda” skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Jono Biliūno “Lazda” skaidrės. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/jono-biliuno-lazda-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:13
×