Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ - Klausimai ir atsakymai


Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ - Klausimai ir atsakymai.


Pasakotojas yra pavargęs, jis sunkai serga ir neturi visai jėgų. Vaizduojamas pasaulis jam labai patinka, jame jam darosi daug ramiau ir lengviau.

„Jų pilnai laimei tik vaikų trūko“ „laukė...krikštynų...Nors tasai laikas buvo dar toli, tečiaus Petras jau pynė iš balnų lopšį laimingai šypsodamas.“

„Vėjelio“ leitmotyvas atskleidžia kažkokius tai įvykius, kurie motyvuoja ir uždegia Petro širdį vilties ugnimį. Sujudina jame ryžtingumą ir laisvės troškimą.

Geras. Jis nustebęs dėl sukilimo ir supranta, kad nugalėti rusus bus nelengva, bet vistiek siekia laisvės,sau, Juozapotai ir kitiems žmonėms.

Petras reaguoja ramiai, paaiškina visą situaciją, bet napasakoja apie visą pavojų, nes žino, kad Juozapota neleis jam išeiti. Jeigu Juozapota sužinotų visą tiesą, labai nerimautų, o jis norėjo jos nuo to nerimo ir baimės apsaugoti.

Juozapotos sapnas buvo pranašiškas tuo, kad jame pamatė visų savo svajonių mirtį: apie gražų sodą, mylimą vyrą ir vaiką. Aš manau jį susapnavo šitą sapną butent tada kai Petras išėjo, nes dvasiškai pajutė, kad tai ir yra pabaiga.

Po Petro išėjimo Juozapotos savijautą labai pablogėjo. Ji labai daug nerimavo, nemiegojo, negalėjo rasti sau vietos. Ištisas dienas laukė savo vyro.

Senelė kalbant su Juozapota pasakoja apie sunkią maištininkų gyvenimą ir likimą. Taip pat prisimena kiek daug buvo pralieto kraujo praeitame maište.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1247 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Maja
  • Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ - Klausimai ir atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ - Klausimai ir atsakymai. (2021 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/jono-biliuno-liudna-pasaka-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 05:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo