Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ – Lietuvos istorijos liudytoja


J biliuno liudna pasaka lietuvos istorijos liudytoja. Koks tikras istorinis įvykis aprašytas j.biliuno apysakoje liudna pasaka. J.biliuno ,,liudna pasaka"- lietuvos istorijos liudytoja. J.biliūno liudna pasaka lietuvis istoėijos liudijtoja. Jonas biliunas liudna pasaka lietuvos istorijos liudytoja. J. biliuno ,,liudna pasaka" lietuvos i. Jono biliuno apysaka liudna pasaka aprasytoje. Liudna pasaka istoriniai ivykiai. 1879 amzius. Liudna pasaka parasyta.

Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ – Lietuvos istorijos liudytoja.

Jonas Biliūnas – lietuvių psichologinės ir lyrinės prozos pradininkas. „Liūdna pasaka“ – paskutinis J. Biliūno kūrinys. Jonas Biliūnas norėjo parašyti ką nors iš XIX amžiaus Lietuvos istorijos. Vieni pagrindinių įvykių XIX amžiuje, 1831 ir 1863 metų sukilimai, o „Liūdnoje pasakoje“ aprašytas tik vienas - 1863 metų sukilimas. Kadangi šioje apysakoje rašoma apie konkretų istorinį įvykį, tai „Liūdna pasaka“ yra savotiška Lietuvos istorijos liudytoja.

Istorijos vadovėliuose matome tik faktus ir metus, bet nematome ir nesužinome, kaip žmonės jautėsi konkrečiu laikotarpiu. O „Liūdna pasaka“ kitaip liudija Lietuvos istoriją: Jonas Biliūnas išryškina ne tik Juozapotos ir Petro Banių vidinius pasaulius, bet aprašomos ir kitų, beveik jokios įtakos nedarančių veikėjų mintys apie sukilimą ir išsivadavimą iš Rusijos priespaudos.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (264 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ – Lietuvos istorijos liudytoja
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Jono Biliūno „Liūdna pasaka“ – Lietuvos istorijos liudytoja. (2015 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/jono-biliuno-liudna-pasaka-lietuvos-istorijos-liudytoja.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 22:47
×