Josifas Stalinas – žmogus


Įvadas. Džiugašvilio vaikystė ir jaunystė kuriamoje tėvų aplinkoje ,kuri padėjo pagrindinius pamatus jo charakterio formavimuisi. Mokymosi aplinka ir pomėgiai Josifo šeimyninis gyvenimas. Stalino žmonos. Santykiai su vaikais. Stalinas – politikas. Josifo santykiai su Leninu. Stalino susidorojimas su bendražygiais. Stalino mirtis. Išvados. Priedai. Literatūros šaltiniai.


Josifas Stalinas (Priedas nr. 1) , kitaip vadinamas Džiugašviliu – Tarybų Sąjungos politinis veikėjas, komunistų partijos lyderis,žiaurus diktatorius. Milijonų keiktas žudikas, atsikratęs visų draugų ir kritikų. Sadistas, mėgavęsis kančiomis, ar griežtas lyderis, naudojęs visas priemones tikslams pasiekti. Tačiau vistiek buvo tautos tėvas, kurį laidojant verkė milijonai.

Temos aktualumas ir naujumas – Manau,kad šių dienų Stalino portretas yra gana aktualus, kadangi būtent šis personažas parodo,kaip veikia tėvų skirybos, tėvo smurtas šeimoje,kad tai žaloja jauną ir perspektyvų žmogų. O kas iš to išauga? Viską regėjęs žmogus suformuoja charakterį, dėl kurio kenčia ar kentė milijonai žmonių. Tačiau galima būtų pasimokyti ir siekiamumo, užsibrėžto tikslo ir atkaklumo.

Tyrimo objektas – Josifas Stalinas (1879 – 1953) , charakterio bruožai, prie kurio prisidėjo mokslai ir šeima, bei Stalino politinė veikla SSRS.

Chronologinės ribos – Darbas prasidės ties Džiugašvilio gimimu 1879 metais – ir baigsis jo mirtimi 1953 metais.

Tyrimo tikslas ir uždaviniai – Šiame darbe pasistengsiu :

Išnagrinėti Josifo Stalino charakterio formavimasi vaikystėje ir jaunystėje.

Atskleisti Josifo Stalino charakterio bruožus šeimyniniame gyvenime.

Išanalizuoti Josifo Stalino charakterį politiniame gyvenime.

Darbo struktūra – Darbą sudaro įvadas, septynios dalys ir du poskyriai, išvados, literatūros sąrašas ir priedai. Šiame darbe kalbama apie Stalino vaikystę, jo šeimą ir seminarijos mokslą ,kurie prisidėjo prie jo žiauraus charakterio formavimosi. Toliau seka svarbūs įvykiai ne tik Stalinui, bet ir žinomiausiai bei turintys daug žalos ir patiems žmonėms – marksizmas, Stalino valdžia mirus Leninui ir industrializacija bei kolektyvizacija. Ir užbaigiant žiaurų Džiugašvilio kelią , jo mirtis ir pabaiga žiaurumui bei masiniam žmonių žudimui.

Josifas Stalinas yra XX amžiaus revoliucionierius . Jis gimė 1879 metais, Tifliso Gubernijos Gori apskrityje - Gruzijoje, Kaukaze(Priedas Nr.2). Tikroji Stalino pavardė buvo Josifas Visarionovičius Džiugašvilis. Ligi jo gimimo trys Džiugašvilių vaikai numirė vos išvydę šį pasaulį. Tačiau Josifas tame problemos nemato,kadangi jis džiaugiasi, jog niekas neišgyveno ir jis yra vienas vienintelis.Tačiau Stalinas ir pats vos nenumirė nuo raupų būdamas tik penkerių metų, ši liga paliko pėdsakus jo veide visam gyvenimui. Tačiau jis sirgo ir kraujo užkrėtimu, dėl kurios buvo suparalyžuotas petys. Stalino gimtoji kalba - gruzinų, rusų kalbą jis išmoko tik vėliau ir kalbėdavo su stipriu gruzinišku akcentu.

Iš dalies Stalino šeima nepriklausė pasiturinčiai klasei, tėvas alkocholikas, kuris mušdavo žmoną ir sūnų, todėl gana sunku buvo pagalvoti, kad jis, egzistuojant tokiai tuometiniai tvarkai , kada nors būtų galėjęs ateiti į valdžią savo šalyje . Toks iškilimas buvo įmanomas tik pasikeitusiame pasaulyje drauge su senosios tvarkos pasikeitimu Europoje po Pirmojo Pasaulinio karo. Tai salygojo :

- aukščiausios valstybinės valdžios krachas bei revoliucija.

Džiugašvilio vaikystė nebuvo rožėmis klotas kelias. J. Stalinas augo skurde, jo tėvai buvo valstiečiai , ir tėvas ir motina buvo neraštingi,arba tiksliau tariant , mažaraščiai, be to gimę baudžiauninkais. O gavo laisvę tik 1864 metais. Taigi,kalbant apie Džiugašvilio tėvus, tai Josifo Tėvas – batsiuvys turintys mažytė dirbtuvėlę , kuri negalėjo konkuruoti su stambiomis įmonėmis . Tėvas įsidarbina Adelchanovo batų fabrike tam,kad susitaupytų pinigų naujai dirbtuvėlei. Jis buvo šiurkštus ,žiaurus, geriantis žmogus, mušdavęs žmoną ir sūnų, nesugebėjęs išlaikyti savo šeimos. Toks tėvo elgesys su Stalinu buvo be galo žeminantis, tačiau jis nors ir buvo palaužtas fiziškai, bet jo dvasia nebuvo palaužta. Tačiau berniukas atrasdavo paguodą motinos, Jekaterinos Džiugašvili(Priedas Nr,3) meilėje ir palaikyme. Stipraus charakterio rudaplaukė ,dievo baiminga moteris sugebėjo pasipriešinti vyrui ir išgyventi drauge su sūnumi,kai šeimos galva išvyko į Tiflisą , kur susirado darbą avalynės fabrike. Kitų žmonių gerumas , kai jie leidžia Josifo Visarionovičiaus motinai dirbti pas juos ir uždirbti pinigų sūnaus mokslams. Iš šio manifesto Stalinas sužino,kad šeimos nelaimių priežastis yra asmeninė tėvo nesėkmė.

  • Istorija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 285 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (5079 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Josifas Stalinas – žmogus
    10 - 5 balsai (-ų)
Josifas Stalinas – žmogus. (2016 m. Birželio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/josifas-stalinas-zmogus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 10:07
×