Judaizmas - kultūra ir religija


Judaizmas. Mokymosi uždaviniai. Judaizmas – tai. Judaizmas – kultūra ir religija. Tikėjimas, kuriuo tiki žydai. Kaip tauta, žydai yra. Dovydo žvaigždė. Kaip gyvenimo kelią, judaizmą sudaro. Tikėjimo pradininkai. Abraomas ir Mozė. Svarbiausia ne tikėjimas, o – elgesys. Mozė ir įsakymai. Žydų (hebrajų) Biblija. Žydų vardai. Bar micva ir bat micva. Sinagoga. Šabas. Malda Dievui. Credo. Dievo įsakymų. Jom Kipuras. Pomirtinis gyvenimas. Koks yra santykis tarp judaizmo ir krikščionybės? Įsivertinimas.


Remdamiesi pateikta informacija, dirbdami grupėse išsiaiškinsite ir pristatysite judaizmo kaip apreikštosios religijos mokymo principus bei Dievo sampratą.

Graikai paliko filosofiją ir estetiką. Roma- politiką ir teisę. Izraelis praturtino pasaulį vieno neregimojo Dievo ir Jo valios apreiškimo žmonėms samprata.

Ją kadaise išpažino žydų tauta, todėl jos pradžia Viduriniuosiuose Rytuose. Žydų tauta tiki, kad pats Dievas suteikęs jiems Pažadėtąją žemę(dabartinis Izraelis, o svarbiausias šalies miestas- Jeruzalė).

Vienu Dievu, visatos kūrėju, asmeniu, bet neįsikūnijusiu Senovėje kalbėjusiais pranašais, ypač Moze, kurio mokymas buvo užrašytas Toroje ir paliktas Hebrajų tautai. Tora (Penkios pirmosios Biblijos knygos), kuria vadovaujamasi religiniame, moraliniame žydų gyvenime ir pagal kurią kuriamos socialiniai (visuomeniniai) įsakymai bei taisyklės. Hebrajų Biblija atmeta Naująjį Testamentą.

Tauta diasparoje (tremtyje) Sudaro 15-16 milijonų visos pasaulio populiacijos Jungiami įvairių tradicijų (etinių religijų), tačiau vienijamų Įstatymo, nor ir su skirtingomis religinėmis apeigomis: ortodoksai: modernieji ortodoksai ir chasidai (ultra ortodoksai); reformuotieji (XVIII a. Vokietijoje); konservatyvieji – atsisakę priimti reformas; rekonstrukcionalistai (XX a. Amerikoje.

Dovydo žvaigždė naudojama ir Izrealio vėliavoje. Ji- didžiausias judėjų sibolis. Dar vadinama didžiausia žydų karaliaus žvaigžde.

613 įsakymo taisyklių įrašytų Toroje (“Rašytinės taisyklės”) Talmudas (“Žodinės taisyklės”) – senųjų mokytojų (rabbi) komentarai, kurie nurodo kaip laikytis Dievo Įstatymo įvairiose kasdieninio gyvenimo srityse: Maisto gaminimo ir valgymo taisyklės (Kashrut/Kosher) Aprangos ir kitos taisyklės Malda ir vieno Dievo garbinimo būdai Šventykla ir Šventyklos apeigos Švenčių dienų nustatymas ir švenčių taisyklės Įvairių socialinių sluoksnių, profesijų atstovų santykius nusakančios taisyklės, pvz.

  • MS PowerPoint 1248 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (934 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aistė
  • Judaizmas - kultūra ir religija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Judaizmas - kultūra ir religija. (2021 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/judaizmas-kultura-ir-religija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 06:40
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo