Judėjimo negalią turinčio asmens individualaus atvejo analizė


Sociologijos analizė.

Judėjimo negalią turinčio asmens individualaus atvejo analizė.


Jonas yra 45 metų asmuo, turintis žmoną ir dvi dukras bei tėvus. Asmuo yra patyręs nugaros smegenų traumą, dėl jos naudojasi neįgaliojo vežimėliu. Šią traumą jis patyrė nardydamas. Šios traumos metu buvo sutrupinti kaklo slanksteliai. Todėl asmuo buvo paralyžuotas žemiau krūtinės. Jis nejudina kojų, mažai jėgos turi plaštakose. Žemiau pažeidimo lygio kūnas yra nejautrus skausmui ir temperatūrai (šalčiui, karščiui).

Pirmas dienas po traumos asmuo nesuprato, kas įvyko, galvojo, kad pagulės savaitę kitą ir grįš namo. Laikui bėgant asmuo pradėjo suvokti traumos pasekmes:

Asmuo jautė fizinį skausmą, nes skaudėdavo pečius, kaklą, negalėjo apsiversti ir pats judėti be pagalbos;

Sunkiausia buvo tai, kad jautėsi našta kitiems.

Asmeniui labai padėjo ir palaikė šeima: žmona ir dukros, broliai, tėvai.

Gyvenimas po traumos asmeniui pasikeitė kardinaliai, nes jis tapo nedarbingu, nesavarankišku (reikėjo artimųjų pagalbos);

 Pagerėjo santykiai su tėvais, ypač su mama;

Susidūrė su problema - nepritaikyta aplinka žmonėms, turintiems fizinę negalią;

Jautėsi nereikalingas, neveikiantis nieko tikslingo ir prasmingo.

Asmuo labai motyvuotas. Pats labai norėjo pasveikti, todėl išbandė įvairius gydymo būdus. Praėjus maždaug 3–4 mėn. po traumos, jo sveikatos būklė buvo gerokai pasitaisius, tačiau asmuo daug laiko praleisdavo gydymo įstaigose, po to –  reabilitacinėse ligoninėse ir sanatorijose, todėl įvyko skyrybos. Tačiau santykiai su buvusia žmona ir dukromis išliko geri – jie bendrauja ir susitinka.

  • Sociologija Analizės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Elzė
  • 5 puslapiai (892 žodžiai)
  • Sociologijos analizės
  • Microsoft Word 24 KB
  • Judėjimo negalią turinčio asmens individualaus atvejo analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Judėjimo negalią turinčio asmens individualaus atvejo analizė. (2016 m. Vasario 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/judejimo-negalia-turincio-asmens-individualaus-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:44