Judesio ir padėties bei neurologiniai sutrikimai


Judesio ir padėties bei neurologiniai sutrikimai. Negalia dėl judesio ir padėties sutrikimo. Sutrikimo sunkumas vertinamas pagal savarankiškumo įvertinimo indeksą. Apskaičiuojamas pagal Bartelio indekso skalę. Negalios dėl judesio ir padėties sutrikimų. Priežastys. Judesio ir padėties sutrikimų priežastys. Judesio ir padėties sutrikimai gali pasireikšti. Nurodomos tokios fizinių ir judėjimo sutrikimų grupės (Spencer, 1988). Neurologiniai sutrikimai. Ankstyvas CNS pažeidimas paveikia ir kitas galvos smegenų dalis. Ortopediniai sutrikimai. Siekiant pagerinti judėjimo bei veiklos galimybes, taikomi protezai, įtvarai. Galūnių protezai padeda gyventi pilnavertį gyvenimą. Ortopediniai sutrikimai. Skoliozė. Ortopediniai sutrikimai. Vaikų, turinčių judesio ir padėties sutrikimų, integracija. Vaikų, turinčių judėjimo ir padėties sutrikimų, ugdymas. Vaikų, turinčių judesio ir padėties sutrikimų, ugdymas. Lėtiniai neurologiniai sutrikimai. Sutrikimų paplitimas. Širdies ir kraujagyslių ligos. Kvėpavimo sistemos ligos. Inkstų sistemos ligos. Enkoprezė. Kraujo ligos. Onkologinės ligos. Alergijos. Epilepsija. Didysis epilepsijos priepuolis. Epilepsija. Apibendrinimas.

Chromosomų patologija (Dauno sindromas, Turnerio sindromas, mažaūgiškumas ir kt.); Prenataliniai sklaidos trūkumai (lūpos ir gomurio nesuaugimas, galūnių neišsivystymas, įgimtos kūno dalių deformacijos); Intrauteriniai neigiami veiksniai (infekcija, radiacija, rezus konfliktas ir kiti nepalankūs veiksniai); Perinatalinė trauma ar infekcija (deguonies deficitas, hemoragija); Postnatalinės traumos, infekcijos, pažeidimai (chroninės ligos, galūnių praradimas).

Regos sutrikimai ( žvairavimas, aklumas ir kt.); Klausos (įvairaus laipsnio sutrikimai, girdimojo suvokimo nepilnavertiškumas); Kitų sensorinių sistemų veiklos sutrikimai (taktilinės, vestibiulinės, kinestezinės); Asmenybės raidos ir elgesio sutrikimai ( nevisavertis bendravimas su bendraamžiais, perdėtas jautrumas, negatyvizmas, pyktis, savarankiškumo stoka); Valgymo ir kalbos sutrikimai ( susiję su liežuvio ir burnos motorika, dėl artikuliacinio aparato nejudrumo, jautrumo, negali tarti kalbos garsų, diagnozuojama – dizartrija); Mokymosi sunkumai,įvairaus pobūdžio ir lygio.

Galūnių neišsivystymą ir netekimą gali lemti: 1. neišsivystymas iki gimimo. 2. amputacija. Šių vaikų pažinimo raida dažniausiai nesutrikdoma.

Skoliozė - tai stuburo išlinkimas į vieną ar kitą pusę nuo kūno vidurio linijos. Priežastys įvairios: Gali būti paveldima; Gali būti neurologinio pobūdžio, dėl paralyžiaus; Dėl galūnių deformacijų; Dėl netaisyklingos laikysenos.

Dėl skoliozės vaikai jaučia nuovargį, sumažėja darbingumas, dėmesingumas, ilgainiui gali sutrikti regėjimas. Dėl stuburo iškrypimų gali pasikeisti skrandžio, žarnyno, inkstų padėtis bei sutrikti šių vidaus organų veikla. Mokytojo pareiga atkreipti mokinių dėmesį į taisyklingą laikyseną; Pastebėjus ydingą vaiko laikyseną informuoti tėvus.

  • MS PowerPoint 1928 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (1481 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Judesio ir padėties bei neurologiniai sutrikimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Judesio ir padėties bei neurologiniai sutrikimai. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/judesio-ir-padeties-bei-neurologiniai-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:52
×