Judesio parametrų matavimas spera


Matavimai paruostukes. Judesio parametru matavimas prietaisai. Judesiu matavimo prietaisai. Poslinkiu paklaidu matavimai. Judesiu parametru matavimas.

Judesio parametrų matavimas. Kinematinės paklaidos. Tiesiaeigių judesių paklaidų matavimas. Sukimosi paklaidų matavimas. Būdingiausi matavimo prietaisų, mašinų, komparatorių, staklių ir kitų precizinių įren¬ginių mazgų judesiai yra tiesiaeigis ir sukamasis. Tačiau tai tik nominalūs judesiai, kurių yra siekiama. Dėl gamybos paklaidų, jėginių bei temperatūrinių deformacijų ir pan. Atsiranda judesio paklaidų, darančių įtaką gaminio arba matavimo rezultatų tikslumui. Todėl šių judesių paklaidos yra normuojamos ir matuojamos. Matuojant nėra svarbu, kurio judamojo mazgo taško svyravimai matuojami, nes pri¬imama prielaida, kad minėtasis mazgas judė¬damas nesideformuoja. Atliekama iki trijų ma¬tavimų pirmyn ir atgal. Matavimo rezultatas nustatomas kaip didžiausios ir mažiausios vi¬sų matavimų verčių skirtumas. Radialioji sukimosi paklaida dažnai, ypač technologinės paskirties įrenginiuose, yra nor-muojama spindelio tam tikro paviršiaus ra-dialiuoju mušimu. Matuojant minėtą pavir¬šių, reikiama kryptimi pastatomas mažų po¬slinkių keitiklis arba indikatorius ir spindelis sukamas. Matavimo rezultatu laikomas di¬džiausias rodmenų skirtumas per tam tikrą nustatytą sūkių skaičių, kuris turi būti ne ma¬žesnis kaip 2. Matuojama viena arba dviem statmenomis kryptimis.

Būdingiausi matavimo prietaisų, mašinų, komparatorių, staklių ir kitų precizinių įren­ginių mazgų judesiai yra tiesiaeigis ir suka­masis. Atsi­randa judesio paklaidų, darančių įtaką gami­nio arba matavimo rezultatų tikslumui. Todėjudantis mazgas turi šešis laisvės laipsnius. Jo judesys yra nusakomas poslinkiu pagrindi­nio judesio ašies kryptimi, mažais poslinkiais dviejų statmenų tarpusavyje ir statmenų pa­grindiniam judesiui ašių kryptimis bei mažais posūkiais apie minėtas tarpusavyje statmenas ašis (. pav. ). Jei įrenginyje yra keli judantys mazgai, tai papildomai normuojami jų kryp­ties nuokrypiai. Dažniausiai tai statmenumo nuokrypis tarpusavyje statmenose plokštu­mose.

Paklaida pagrindinio judesio kryptimi nu­sakoma poslinkio dydžio nustatymo paklaida, Judančio mazgo matavimo sistemos rod-menų ir tikrųjų poslinkių skirtumu.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (1635 žodžiai)
  • Universitetas
  • Hermanas
  • Judesio parametrų matavimas spera
    10 - 3 balsai (-ų)
Judesio parametrų matavimas spera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/judesio-parametru-matavimas-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 21:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo