Judesių ir pozų ergonomika kosmetologo darbe ir kasdieniniame gyvenime


Judesių ir pozų ergonomika kosmetologo darbe ir kasdieniniame gyvenime. Judesių ir pozų ergonomika. Šiuo metu standartizuoti 28 matavimai. Darbinėje veikloje būtina mokyti formuoti judesius ir pozas dėl to, kad. Atliekant darbo judesių analizavimą, atsižvelgti į tokius veiksnius. Sėdimoji darbo poza. Stovimoji padėtis. Taisyklingos sėdėsenos principai. Optimali, per giliai, per daug į priekį. Taisyklingas sėdėjimas. Netaisyklingai sėdint. Netaisyklingos sėdėsenos pavyzdžiai. Taisyklingos stovėsenos principai. Darbo plokštumos aukščio pasirinkimas remiantis šiais faktoriais. Dudavejo metodika. Darbas stovint. Darbo jėga. Patogios pozos išlaikymas stovint. Stuburo lenkimas. Stovėjimo pozos. Pozicija liemeniui esant vertikalioje padėtyje. Stovėjimo pozos. Pėdų padėtis. Galvos pozicija.


Mokslas, tiriantis žmogaus kūno dalių judesius, viso kūno judėjimo pusiausvyros ir pozų sąlygas, vadinamas biomechanika; Kūno, jo dalių padėties ir judėjimo krypties jutimas vadinamas kinesterija.

Darbinėje veikloje būtina mokyti formuoti judesius ir pozas dėl to, kad:.

Racionalūs judesiai ir pozos padeda efektyviau naudoti darbo įrankius ir medžiagas, taupyti laiką ir energiją, mažina fizinę, psichinę ir nervinę įtampą; Estetiški judesiai ir pozos yra darbo proceso dalyvių estetinio lavinimo ir auklėjimo priemonių dalis; Racionalūs judesiai ir pozos yra atskaitos taškas optimaliai darbo zonai ir darbo vietoms projektuoti ir organizuoti.

Būtinumą: dauguma judesių ir operacijų gali pasirodyti neracionalūs, nereikalingi, ir jų galima išvengti; Eiliškumą: keičiant procedūrų atlikimo nuoseklumą, sutaupoma judesių, o kartu ir energijos; Komponavimą: keičiant priemonių išdėstymą, naudojant specialius įrankius ir prietaisus - galima sumažinti racionalių judesių skaičių.

Atliekant darbo judesių analizavimą, atsižvelgti į tokius veiksnius.

Mažiau varginanti ir stabilesnė, nes sėdima ant didesnio paviršiaus nei stovima; Pozą galima keisti nesibaiminant nugriūti; Ilgalaikis sėdėjimas taip pat vargina ar net gali būti profesinių ligų priežastis (venų išsiplėtimas, trombozė, hemorojus.

Stovimoji poza labiau varginanti už sėdimąją; Stovimąją pozą palaikyti reikia 10proc. daugiau energijos; Pozą galima keisti laisviau.

  • MS PowerPoint 430 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (1373 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kamile
  • Judesių ir pozų ergonomika kosmetologo darbe ir kasdieniniame gyvenime
    10 - 2 balsai (-ų)
Judesių ir pozų ergonomika kosmetologo darbe ir kasdieniniame gyvenime. (2019 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/judesiu-ir-pozu-ergonomika-kosmetologo-darbe-ir-kasdieniniame-gyvenime.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 28 d. 17:11
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo