Judesių mokymas Didaktika


Didaktika. Žodžio naudojimo metodai Šliažas 1987, 34 pusl. Vaizdinių priemonių naudojimo metodai Šliažas 1987, 34 pusl. Judesių įgūdžių vystymosi dėsningumų reikšmė mokymo proceso struktūrai. Pradinis mokymas. Pradinio mokymo etapo uždaviniai. Išsamus mokymas. Įtvirtinimas ir tolesnis veiksmo tobulinimas.

Žinių perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 2. Mokėjimų perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 3. Įgūdžių perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 4. Įsitikinimų perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 5. Švietimo struktūrą. 6. Švietimo apimtį. 7. Mokymo metodus. 8. Ugdymo metodus. 9. Organizacines formas.

Nagrinėja pagrindinių principų taikymą, konkretiems mokymo dalykams.

Aiškinanti: 1. Žinių perteikimo dėsningumus. 2. Mokėjimų perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 3. Įgūdžių perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 4. Įsitikinimų perteikimo ir ugdymo dėsningumus. 5. Švietimo struktūrą. 6. Švietimo dydį (apimtį). 7. Ugdymo metodus. 8. Organizavimo formas.

Didaktiniai judesių mokymo principai: Sąmoningumo ir aktyvumo. Vaizdumo. Prieinamumo ir individualizacijos. Sistemingumo. Progresavimo – laipsniško reikalavimų kėlimo. Mokymo moksliškumo. Įsisavintos medžiagos tvirtumo. Bendrojo ir individualaus, mokymo bendrumo. Mokymo ryšio su praktika. Pagrindinio pedagogo vaidmens mokyme.

Fizinio lavinimo metodų struktūriniai pagrindai Komponentai: krūvis, poilsis ir jų derinimo būdai. Krūvis — tai vienoks ar kitoks fizinių pratimų poveikio dydis organizmui. Krūvio efektas proporcingas jo apimčiai ir intensyvumui. Krūvio apimtis yra pratimo poveikio trukmė ir fizinio darbo kiekio suma per tam tikrą laiką (treniruotė, jos dalis, savaitė ir t. t.). Išoriniais krūvio apimties kriterijais gali būti pratimų ir treniruočių kiekis, laikas, sunaudotas jų vykdymui, kilogramų suma, distancijos metražas ir kiti rodikliai. Krūvio intensyvumas — tai fizinio darbo įtampa ir koncentracijos laipsnis per tam tikrą laiko tarpą. Krūvio intensyvumo kriterijai – greitis, darbo galingumas, t.y. laiko, skirto pratimams vykdyti santykis su bendru užsiėmimų laiku.

  • MS PowerPoint 109 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1018 žodžiai)
  • Aurimusha
  • Judesių mokymas Didaktika
    10 - 9 balsai (-ų)
Judesių mokymas Didaktika. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/judesiu-mokymas-didaktika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 02:04
×