Judita Vaičiūnaitė. Antikinių įvaizdžių prasmė eilėraštyje „Penelopė“


Judita vaiciunaite penelope. Judita vaiciunaite eilėraščiai. Eilerastis penelope. Judita vaiciunaite keturi portretai. Vaičiūnaitės eilėraščiai. Antikos eilerasciai. Penelope eilerastis. Judita vaiciunaite kalipse interpretacija. Juditos vaičiūnaitės eilėraščiai apie meilę. Vaičiūnaitė eilerasciai.

Eilėraštis penelopė yra iš ciklo „ keturi portretai“. Penelopė viena iš keturių „Odisėjos“ mito moterų, kurias sieja vienas vyras – Odisėjas. Juditos Vaičiūnaitės eilėraščių cikle yra parodomos odisėjo moterų jausmai ir išgyvenimai, eilėraščiuose tampa lyriniu subjektu, nors mite jos yra nuošalyje, apie jų jausmus neužsiminima. O svarbiausiais bruožas eilėraščiuose - antikiniai įvaizdžiai. Visų keturių eilėraščių tema yra ta pati, ji apie amžiną meilę vertą kančios, taip yra todėl, nes tai eilėraščių rinkinys – ciklas.

Eilėraštis penelopė yra iš ciklo keturi portretai . Penelopė viena iš keturių odisėjos mito moterų, kurias sieja vienas vyras – odisėjas.

Penelopė mirtingoji moteris – odisėjaus mylimoji, žmona, viena laimingiausių moterų, nes ji vienintelė žino, jog jos vyras sugrįš pas ją, kuris po ilgų metų sugrįžta. Dėl savo begalinės ištikimybės, tai žinome iš odisėjos , ji tampa ištikimybės simboliu. Eilėraštyje j. Vaičiūnaitė labiausiai parodo mitologiją ir žemišką kasdienybę penelopės monologu. Jau pirmomis trimis eilutėmis vaičiūnaitė nori pabrėžti penelopės ištikimybę patyrusiai tavo meilę sunku – juk niekas tavęs nepakeis, juk niekas tavęs nevertas. suprantama, kad tikros meilės niekas negali pakeisti, net galime daryti išvadą, kad tai pati pirmoji ir vienintelė, akla meilė.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (747 žodžiai)
  • Mokykla
  • Zivile
  • Judita Vaičiūnaitė. Antikinių įvaizdžių prasmė eilėraštyje „Penelopė“
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Judita Vaičiūnaitė. Antikinių įvaizdžių prasmė eilėraštyje „Penelopė“. (2010 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/judita-vaiciunaite-antikiniu-ivaizdziu-prasme-eilerastyje-penelope.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:06
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo