Judita Vaičiūnaitė eilėraščio Griausmas analizė ir interpretacija


Judita vaiciunaite eilerascio analize. Judita vaiciunaite eilerasciai analize. Judita vaiciunaite eileraidcio analize. Vaiciunaite eilerascio interpretacija. J.vaiciunaite eilerastis kaip zvaigzde. J. vaičiunaites kaip zvaigzde interpretacija. Vaiciunaite saulegraza nalize. Vaiciunaite kaip zvaigzde analize. J vaiciunaite lietus su saule teksto suvokimas. Skaidres apie griausma.

Lietuvių analizė. Juditos Vaičiūnaitės eilėraščio „Griausmas“ analizė ir interpretacija.


Eilėraščio pavadinimas trumpas - „Griausmas“, tai tik vienas žodis, tačiau žodžio prasmė sukelia baimę, įtampą, nerimą. Šio žodžio sinonimai – perkūnija, griaustinis, siejami su baltų mitologijos būtybe – Perkūnu. Tai buvo labai gerbiamas teisingumo dievas ir jo bijoma.

Eilėraštis pradedamas tiesiogine kalba: brūkšnys eilutės pradžioje rodo, kad kažkas perspėja lyrinį subjektą prieš audrą toli nuo namų nenueiti. Namai – sava erdvė, saugi, čia galima pasislėpti nuo audros – gaivališkos, baisios ir žmogui pavojingos jėgos. Audros metu paprastai griaudžia griaustinis, kurio bijomasi. Liepiamosios nuosakos veiksmažodžiu įsakmiai reikalaujama neiti, nes yra suvokiama, koks baisus pavojus gresia lyriniam „aš“. Įsakantysis rūpinasi lyriniu subjektu. „Prieš audrą“ – tai laikas, kai audros dar nėra, tai laikas, kai aplink dar ramu, „ neik toli“ – liepiama toli neiti, kad būtų galima į namus grįžti laiku, ir lyrinis subjektas būtų saugus.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2013 m.
  • Rosita
  • 3 puslapiai (766 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 8 KB
  • Judita Vaičiūnaitė eilėraščio Griausmas analizė ir interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Judita Vaičiūnaitė eilėraščio Griausmas analizė ir interpretacija. (2013 m. Vasario 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/judita-vaiciunaite-eilerascio-griausmas-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 15:58