Judita Vaičiūnaitė eilėraščio Griausmas analizė ir interpretacija


Judita vaiciunaite eilerascio analize. Vaiciunaite eilerascio interpretacija. J.vaiciunaite eilerastis kaip zvaigzde. J. vaičiunaites kaip zvaigzde interpretacija. Vaiciunaite saulegraza nalize. Vaiciunaite kaip zvaigzde analize. J vaiciunaite lietus su saule teksto suvokimas. Lietus su saule judita vaiciunaite. Vaiciunaite analize. Skaidres apie griausma.

Juditos Vaičiūnaitės eilėraščio „Griausmas“ analizė ir interpretacija.

Eilėraščio pavadinimas trumpas - „Griausmas“, tai tik vienas žodis, tačiau žodžio prasmė sukelia baimę, įtampą, nerimą. Šio žodžio sinonimai – perkūnija, griaustinis, siejami su baltų mitologijos būtybe – Perkūnu. Tai buvo labai gerbiamas teisingumo dievas ir jo bijoma.

Eilėraštis pradedamas tiesiogine kalba: brūkšnys eilutės pradžioje rodo, kad kažkas perspėja lyrinį subjektą prieš audrą toli nuo namų nenueiti. Namai – sava erdvė, saugi, čia galima pasislėpti nuo audros – gaivališkos, baisios ir žmogui pavojingos jėgos. Audros metu paprastai griaudžia griaustinis, kurio bijomasi. Liepiamosios nuosakos veiksmažodžiu įsakmiai reikalaujama neiti, nes yra suvokiama, koks baisus pavojus gresia lyriniam „aš“. Įsakantysis rūpinasi lyriniu subjektu. „Prieš audrą“ – tai laikas, kai audros dar nėra, tai laikas, kai aplink dar ramu, „ neik toli“ – liepiama toli neiti, kad būtų galima į namus grįžti laiku, ir lyrinis subjektas būtų saugus.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (766 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rosita
  • Judita Vaičiūnaitė eilėraščio Griausmas analizė ir interpretacija
    9 - 1 balsai (-ų)
Judita Vaičiūnaitė eilėraščio Griausmas analizė ir interpretacija. (2013 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/judita-vaiciunaite-eilerascio-griausmas-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 03:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo