Judrieji žaidimai futbole


Įvadas. Judrieji žaidimai- metodiniai nurodymai. Vaikų, paauglių amžiaus ypatybės. Judrieji žaidimai futbole. Išvados. Literatūra.


Žaidžia ne tik vaikai, žaisti mėgsta ir suaugusieji. Vaikai, paaugliai žaisdami kaupia judėjimo patirtį, ruošia save gyvenimui, kartu lavindamiesi fiziškai ir psichologiškai, o suaugusieji dažniau žaidžia dėl pramogos, siekdami atsipalaiduoti.

Žaidimai- spontaniška, savanoriška fizinė veikla tam tikrose laiko ir erdvės ribose, esant tam tikrai tvarkai, kurią nulemia, laisvai pasirinktos taisyklės, kurios metu nedelsiant patiriamas malonumas. (S.Stonkus ,,Žaidimai. Teorija ir didaktika“).

K.Dineika ir B.Mantvila knygoje ,,Žaisk. 549 žaidimai visiems“ išsamiai apibūdina socialinę žaidimų reikšmę: ,,Žaidimai daug prisideda prie visuomeniško žaidėjo auklėjimo. Esti vaikų ir jaunuolių, kurie šalinasi nuo draugijos ir bendro su kitais veikimo. Tai tolesnio darbo gyvenimo darbuose ir santykiuose gali labai pakenkti. Žaidimas kiekvieną įtraukia į būrį, pratina būti kartu ir bendrai veikti (p.8).

Judrieji žaidimai- svarbi vaikų, paauglių fizinio lavinimo priemonė. Šiais laikais vis daugiau vaikų domisi futbolu, tai ypač populiari sporto šaka berniukų tarpe. Mokant vaikus, paauglius futbolo technikos ir taktikos paslapčių, parengiamieji žaidimai yra svarbi mokomojo proceso efektyvinimo sąlyga.

Darbo tikslas: Įvardinti judriuosius žaidimus fizinėms ypatybėms lavinti futbole.

Darbo uždaviniai:

Aptarti fizines ypatybes lavinamas futbole.

Įvardinti metodinius nurodymus judriuosiuose žaidimuose.

Nustatyti judriuosius žaidimus taikomus fizinėms ypatybėms lavinti futbole.

Pasirengimas žaisti – visų pirma reikia tinkamai ir tikslingai parinkti žaidimą. Tai priklauso nuo pamokai (treniruotei) keliamų uždavinių. Žaidimo parinkimas priklauso ir nuo kitų veiksnių : žaidėjų amžiaus, fizinio, techninio bei taktinio pasirengimo, žaidėjų skaičiaus, turimo sporto inventoriaus ir pan.

Parengiamuosius futbolo žaidimus galima žaisti lauke (futbolo aikštėje, lygioje žalioje vietoje, gruntinėje aikštelėje) ir salėje. Žaidžiant visada reikia laikytis higienos reikalavimų. Iš anksto tinkamai paruošti žaidimo vietą ir inventorių gali padėti ir ugdytiniai. Mokytojo (trenerio) vadovaujami, jie išdėsto reikiamus daiktus (kuokeles, kimštinius kamuolius ir pan.) , nubrėžia linijas, nurodytose vietose įsmeigia vėliavėles.

Žaidimo eiga – prieš pradedant žaisti mokiniai suskirstomi į komandas. Tai daryti galima keliais būdais: 1) liepiant išsiskaičiuoti; 2) kapitonas paeiliui renkantis žaidėjus. Suskirstyti į komandas gali ir pats mokytojas arba treneris.

Estafečių komandose turėtų būti po 5 – 6 žaidėjus. Kai žaidėjų nedaug, geresnis motorinis glaudumas, mokiniams tenka didesnis fizinis krūvis. Vienas svarbiausių veiksnių nustatant komandą nugalėtoją (ypač estafetinio pobūdžio žaidimuose) yra greitis, tačiau vien juo remtis nereikia. Dažnai ugdytiniai , stengdamiesi greitai atlikti estafetės užduotį, daro nemažai klaidų. Taigi siekdami, kad žaidimas vyktų ne formaliai, efektyviai padėtų mokyti ir tobulinti įvairių futbolo veiksmų techniką, nustatydami komandą nugalėtoją reikia atsižvelgti ne tik į tai, kuri komanda greičiau atlieka užduotį, bet ir į žaidėjų daromas klaidas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2358 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Judrieji žaidimai futbole
    10 - 4 balsai (-ų)
Judrieji žaidimai futbole. (2016 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/judrieji-zaidimai-futbole.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:49
×