Judrieji žaidimai konspektas (2)


Nebylių susirinkimas. Ožiuk , nesižvalgyk. Skepetaitė Žaidžia 20 asmenų. Šlubas raguolis. Puodą degti. Sveikas gyvas. Ritulio sukinėjimas. Vištų gaudymas. Akloji bobutė. Žaidimai tyrame ore Šuo ir kiškis. Neregių maršas. Valakiškasis muštukas. Mušt koja. „ Voverėlė “.

Visi susėda ratu, ir vienas kitam šnibžda į ausį kokį nors paliepimą, kurį turės atlikti. Įsakius vedėjui, visi pradeda paliepimus vykdyti. Negalima tada nei juoktis, nei kalbėtis. Žinoma, reikia duot įvairūs paliepimai, kad būt iš ko juoktis.

Arba pakviestasai vejasi kvieslį ir rūpinasi jam grąžinti smūgį. Tie, kurie kartą jau bėgo, atsigrįžta lauk rato, ir jų negalima kviesti, kol nebus visi žaidėjai bėgioję.

Tuokart žąsinas atkiša truputį savo dešinę koją ir klausia „Ar iš to būrelio?“ Lapė atsako: „Ne, ne iš to“. Paskui visos žąselės atkišdamos dešinę koją, pakartoja klausimą, o lapė visoms atsako: „Ne, ne iš to“. Tik paskutinei žąselei lapė atsako „Iš to“ ir šoka jos gaudyti, bet žąsinas, greitai pasisukdamas, pastoja lapei kelią. Žąselės, tvirtai laikydamosi už žąsino nugaros, sukasi kartu su juo ir saugojasi lapės nagų, bet kurią lapė nutveria, toji turi atsiskirti nuo būrelio, eiti paskui lapę ir atsisėsti ten, kur ją nuvedė. Lapė, nutvėrusi žąselę vaizduoja, lyg ją pjaunanti. Pasodintoji žąselė nebegali prisidėti prie būrio, nes ji lapės pagauta ir papjauta. Gudydama žąseles lapė negali jų grobti iš viduri, bet tik paskutinę. Išagudžiusi visas žąseles jas svilina. Tam su stpiresniu vaikinu susikabina rankomis, paguldo ant jų vieną žąselę ir ją sūpuodami dainuoja:

Baigę dainuoti, paleidžia žąselę, ima kitą ir t.t.

Arba, metant skepetaitę, galima sakyti kokį nors skiemenį, ir sugavus privalo baigti žodį. Pavyzdžiui, metant sakoma „ma“. Asmuo, kuriam metė skepetaitę, gali pridėti „ma“, „žas“, „tas“, „lūnas“ ir kitokius skiemenis. Iš to pasidarys žodžiai:mama, mažas, Matas, malūnas ir kt.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1638 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rachele
  • Judrieji žaidimai konspektas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Judrieji žaidimai konspektas (2). (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/judrieji-zaidimai-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:34
×