Judrieji žaidimai konspektas


Ikimokyklinio ugdymo katedra. Judrieji žaidimai. Darbo vadovė Dalia Rimavičienė. Judrieji žaidimai 5 metų vaikams Vėliavėlė barškutis. Į vietas. Pagauk savo porą. Gudrioji lapė. Akla višta. Dangus dangus žemė. Sudužusi puodynė. Zik , žak , zuk. Uodegų dvikova. Žalčio uodega. Gaudom šešką.

Vaikai sustoja vora po vieną. Auklėtoja pirmajam duoda vėliavėlę, paskutiniajam- barškutį. Pasakius: ,,Vėliavėlė“, vaikai žygiuoja paskui vėliavėlę, pasakius: ,,Barškutis“, apsisuka aplink ir žygiuoja paskui barškutį. Eiti salės pakraščiais. (Julijonas Balšaitis. Būkite sveiki ir stiprūs, vaikai, Kaunas, 1998)

Vaikai sustoja ratu, vora, keliomis voromis, eilute ir pan. Po auklėtojos signalo visi vaikščioja, bėgioja išsisklaidę, pasakius: ,,Į vietas“, turi greitai užimti savo vietas. Pralaimi tie, kurie suranda vietas paskutinieji. (Julijonas Balšaitis. Būkite sveiki ir stiprūs, vaikai, Kaunas, 1998)

Ant grindų ratu paguldoma ilga virvutė, kurios galai surišami. Vaikai sustoja prie virvutės vienu šonu ir įsikimba į ją viena ranka, pakeldami virvę nuo žemės. Tai ,,karuselė“. Po auklėtojos signalo „ karuselė“ pradeda judėti. Pradžioje lėtai (vaikai eina) , vėliau greitai (bėga). Po kito signalo ,,karuselė'' sulėtina greitį ir sustoja. ,,Karuselei“ sustojus, vaikai išsivaikščioja (išlipa iš karuselės“). Sušukus: Į karuselę“, vaikai vėl susirenka prie virvutės, tik dabar stoja kitu šonu ir ,,karuselę'' suka į kitą puse. Nurodymai. Galima apsieiti ir be virvutės: pusė vaikų sustoja ratu, susikabina rankomis, o likusieji uždeda vieną ranką ant susikibusių plaštakų. Stebėti, kad vaikai judėdami išlaikytų taisyklingą ratą. (Araceli Fernandez. 1000 idėjų su draugais,Trys nykštukai, 2012)

Viename aikštelės gale nubrėžiamos dvi lygiagretės linijos 1-2 metrų atstumu viena nuo kitos. Vaikai sustoja po du prie šių linijų, veidu į centrą. Kiekvienas įsižiūri savo poros vaiką. Po signalo pirmieji vaikai bėga į kitą aikštelės galą, o antrieji veja, stengdamiesi pagauti savo poros draugą. Auklėtoja atžymi, kurie pagavo. Kartojant žaidimą, vaikai keičiasi vaidmenimis. (Araceli Fernandez. 1000 idėjų su draugais,Trys nykštukai, 2012)

Vienas iš vaikų skiriamas gaudytoju. Jis paženklinamas: užrišamas ant rankos kaspinas ar duodama į ranką vėliavėlė. Po signalo vaikai išsibėgioja, gaudytojas gaudo (paliečia ranka). Paliestasis turi stovėti vietoje. Po 30 sek. suskaičiuojama, kiek gaudytojas pagavo, ir skiriamas naujas gaudytojas. Variantas. 1) Vaikai gali išvaduoti sugautąjį, pribėgdami ir paliesdami ranka.

  • Pedagogika Konspektas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1688 žodžiai)
  • Ingrida
  • Judrieji žaidimai konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Judrieji žaidimai konspektas. (2015 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/judrieji-zaidimai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:52
×