Judrieji žaidimai vandenyje


Plaukimo nauda. Žaidimai ir pramogos vandenyje. Rekomenduotini tokie žaidimai. Literatūra.

Žaidimai ir pramogos yra privaloma plaukimo pamokos dalis, juk žaidimai leidžiamą laiką vandenyje daro emocionalų ir įdomų. Būtina, kad žaidimas turėtų konkretų uždavinį, būtų suprantamas ir suteiktų mokiniams teigiamų emocijų, ugdytų gebėjimą bendrauti, tobulintų savarankiškumą, skleistųsi iniciatyvumas.

Nesiužetiniai žaidimai su varžybų elementais nereikalauja išankstinių paaiškinimų. Mokytojas tik trumpai pasako, ką reikia daryti, ir parodo.

,,Baltinių skalavimas‘‘. Pagrindinis uždavinys – pajausti delnais atramą į vandenį. Žaidžiantys stovi ant dugno, ištiestas rankas nuleidę žemyn. Tai primena baltinių skalbimą, o judesiai atliekami įvairiomis kryptimis, įtempiant ir atpalaiduojant raumenis.

,,Kas greičiau pasislėps po vandeniu?‘‘. Pagrindinis uždavinys – susipažintu su vandens keliamąja jėga ir pajusti kūno plūdumą. Pagal komanda žaidžiantis turi kuo greičiau visiškai pasinerti po vandeniu. Vadovaujantysis paaiškina, kaip gyliai įkvėpti ir nekvėpuoti po vandeniu.

,,Kas greitesnis? Pagrindinis uždavinys – susipažinti su vandens savybėmis mažinant pasipriešinimą kūno judėjimui. Pagal komandą žaidžiantys kuo greičiau įveikia nurodytą atkarpą. Žaisti galima bėgant dugnu, taip pat šuoliuojant, su rankų pagalba ir be jų. Vedantysis turi paaiškinti laimėjimo priežastis.

Taip pat galima žaisti: ,,Kas išpūs didžiausius burbulus?‘‘, ,,Kieno gražesnė žvaigždė?‘‘ , ,,Kas toliau nuslinks?‘‘ ir t.t.

Kur kas sudėtingesni yra Siužetinio pobūdžio žaidimai. Juos reikia gerai išaiškint, atskleist jų turinį ir taisykles. Pvz. :

  • Microsoft Word 339 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (920 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Judrieji žaidimai vandenyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Judrieji žaidimai vandenyje. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/judrieji-zaidimai-vandenyje.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 22:12
×