Jungtinė Karalystė. Pasaulio ir regionų ekonomikos referatas


Anglijos ekonomika. Jungtinė karalystė referatas. Anglijos ekonomika referatas. Jungtinė karalystė ekonomika. Jungtinės karalystės gyventojų užimtumas ūkio sektoriuose. Didžiosios britanijos ekonomikos struktūra. Ekonomika referatas. Referatas apie jungtine karalyste. Jungtinės karalystės ekonomikos apžvalga. Pasaulio regionu ekonomika prancuzija skaidres.

Įvadas. Pagrindinė informacija apie didžiąją britaniją. Didžiosios britanijos ekonomika. Ekonomikos augimas. Ūkio struktūra. Gyventojų užimtumas ir jo pokytis. Ekonomikos atvirumas. Bvp tenkantis vienam gyventojui. Didžioji britanija europos sąjungos kontekste. Didžiosios britanijos, vokietijos ir prancūzijos ekonominė galios lyginamasis vertinimas. Didžiosios britanijos vieta ir vaidmuo europos sąjungos ūkyje. Kultūra. Išvados. Literatūros sąrašas.

Didžioji britanija yra viena labiausiai išsivysčiusi šalis europoje ir pasaulyje. Tai valstybė ekonomine galia lenkianti daugelį europos ir kitų kontinentų valstybių. Didžioji britanija yra sala palei vakarinę europos pakrantę. Kadangi saloje yra didžioji dalis jungtinės didžiosios britanijos ir šiaurės airijos karalystės teritorijos, ši valstybė kartais yra vadinama didžiąja britanija, tačiau tai nėra tikslu, nes jungtinę karalystę sdarbo tikslas – aptarti didžiosios britanijpirmą kartą didžiosios britanijos gyventojų skaičius viršijo 61 milijoną, teigia britanijos nacionalinės statistikos biuras.

Pirmą kartą per pastaruosius dešimtį metų gyventojų skaičius daugėjo ne dėl imigracijos, bet didėjant gimstamumui. Imigracija į šalį per metus sumažėjo 44 procentais. Teigiama, kad šis populiacinacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, 2008 metais britanijoje viename kvadratiniame kilometre gyvena vidutiniškai 253 žmonės, tuo tarpu anglijoje šis skaičius dar didesnis – 395 žmonės. Lygiai toks pat gyventojų tankumas kaip pastarajame regione 2002 metais buvo užfiksuotas ir olandijoje, tačiau jau 2005 metais jis sumažėjo iki.

Didesnis tankumas tarp europos valstybių yra tik maltoje, tačiau jos atvejis yra išskirtinis, kadangi ši viduržemio jūros sala turi vos 400 tūkstančių gyvenuo 1981-ųjų iki 1989-ųjų metų ekonomika patyrė aštuonis nepertraukiamo augimo metus. 1990-aisiais, britanijoje ir kitose didžiosiose industrializuotose šalyse mažėjant paklausai, augimas sumažėjo iki maždaug procento. 1991 metais išleidžiamos produkcijos kiekis nukrito iki beveik 2,5 procento ir vienu procentu 1992-aisiais. Infliacijos laipsnis stipriai sumažėjo 1980 metų pradžioje, vėl pakildamas 1988-aisiais. Iki 1992 metų gruodžio jis nukrito iki 2,6 procento.

Britanijos gamybinio produktyvumo augimas 1980-aisiais buvo greitesnis, negu visose kitose pirmaujančiose industrinėse šalyse, padidėdamas vidutiniškai apie 4,7 procento per metus. Bendras ekonomikos produktyvumas 1991-aisiais ir 1992-aisiais kilo, bet lėtai.

Dėl siautėjančios pasaulinės ekonomikos krizės didžiosios britanijos ekonomika 2008 metų trečiajame ketvirtyje traukėsi – pirmą kartą nuo 1992 metų, šis kritimas buvo sparčiausias nuo 1990-ųjų. Liepos-rugsėjo mėnesiais bendrasis vidaus produktas (bvp) sumažėjo 0,6 proc. , palyginti su prieš tai buvusiu ketvirčiu. Šis smukimas – didesnis, nei buvo tikėta ir prognozuota. Ekonomikos mažėjimą daugiausia lėmė staigus 1,6 proc. Siekęs gamybos sulėtėjimas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (1745 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Jungtinė Karalystė. Pasaulio ir regionų ekonomikos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Jungtinė Karalystė. Pasaulio ir regionų ekonomikos referatas. (2010 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/jungtine-karalyste.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 13:02
×