Jungtinės Karalystės ir Meksikos lyginimas


Bendra informacija apie šalis. Jungtinė Karalystė. Meksika. Ekonominė situacija. Gyventojai. BVP rodiklis. Nedarbas. Infliacija. Valiuta. Eksportas. Importas. Prekybos balansas. Pagrindinės pramonės šakos. Valstybės kreditingumo reitingas. Pagrindiniai šalių bankai. Didžiausios kompanijos. Pasaulinė finansų krizė. Turizmas. Turizmas Jungtinėje Karalystėje. Turizmas Meksikoje. Literatūros šaltiniai.

Jungtinės Karalystės plotas siekia beveik 250 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Ji susiformavo po keleto unijos aktų ir susideda iš Anglijos, Škotijos, Velso, Šiaurės Airijos bei keletos kitų mažų teritorijų. Šioje šalyje gyvena apie 64 milijonai žmonių (2013 metai).

Škotija ir Anglija kaip atskiros valstybės susidarė X amžiuje. 1801 metais Didžioji Britanijos karalystė susijungė su Airijos Karalyste ir buvo įkurta Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Airijos Karalystė. Tačiau 1922 metais 26-ios Airijos provincijos susibūrę į laisvą Airijos Valstybę, o likusios šešios liko Jungtinėje Karalystėje. Po šio atsiskyrimo valstybė pervadinta Jungtine Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalyste.

Valdymo sistema – konstitucinė monarchija. Ministrų kabinetas – tai vykdomoji valdžia, o tam vadovauja ministras pirmininkas, kuris priima sprendimus monarcho vardu. Parlamentas – tai įstatymų leidžiamoji valdžia. Jis susideda iš Bendruomenių Rūmų ir Lordų Rūmų. Nuo 1952 metų Jungtinės Karalystės valdovė yra Karalienė Elžbieta II. Valdžia yra labai centralizuota – visa politinė valdžia sutelkta sostinėje Londone.

Į Europos Sąjungą Jungtinė Karalystė įstojo 1973 metais.

Meksika (arba Jungtinės Meksikos Valstijos) – tai federalinė konstitucinė respublika Šiaurės Amerikoje. Šiaurėje ji ribojasi su JAV, pietryčiuose – su Gvatemala ir Belizu, vakaruose – su Ramiuoju vandenynu, o rytuose – Karibų jūra bei Meksikos įlanka.

Meksika užima beveik 2 milijonus kvadratinių kilometrų plotą ir yra 5-ta pagal dydį tarp Pietų ir Šiaurės Amerikos valstybių. Pasaulyje tarp didžiausių nepriklausomų valstybių ji yra 14-ta. Šalyje 122,3 milijonai gyventojų (2013 metais).Meksika yra federacija, kurią sudaro 31 valstija ir sostinė Meksikas.

Kalbant apie Meksikos istoriją, nuo 1521 iki 1821 metų Meksikoje vyravo kolonijiniai laikai. Tuo metu Meksika buvo vadinama „Naująja Ispanija“. Jos teritorija driekėsi per dabartinę Meksiką, Karibų jūros salas, Centrinę Ameriką iki pat Kosta Rikos ir dabartinius JAV pietvakarius. 1810 metais buvo paskelbta nepriklausomybė, tačiau teisiškai įtvirtinta ji buvo tik 1821 metų rugpjūčio mėnesį, kuomet buvo pasirašytas susitarimas dėl nepriklausomybės pripažinimo.

Remiantis 1917 metų konstitucija, Meksika yra federacinė respublika, kuri vadovaujasi prezidentine sistema. Valstybės vadovas yra prezidentas (Enrique Pena Nieto), būtent jis ir yra valstybės ir vyriausybės galva, o taip pat ir vyriausiasis Meksikos ginkluotojų pajėgų vadas. Senatas ir Atstovų Rūmai sudaro Kongresą – įstatymų leidžiamąją valdžią.  

Jungtinė Karalystė – viena iš labiausiai globalizuotų pasaulio ekonomikų. Jos sostinė – Londonas - vienas didžiausių pasaulio finansinių centrų. Jis taip pat pirmauja pagal miestui tenkantį bendrąjį vidaus produktą. 2012 metais ši šalis buvo trečia pasaulyje pagal tiesiogines užsienio investicijas į šalį ir antra pagal tiesiogines investicijas į kitas valstybes.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 2640 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3000 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Jungtinės Karalystės ir Meksikos lyginimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Jungtinės Karalystės ir Meksikos lyginimas. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/jungtines-karalystes-ir-meksikos-lyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:39
×