Jungtinės Karalystės konstitucija


Jungtinės Karalystės konstitucija. Jungtinė Karalystė – Europos Sąjungai priklausanti valstybė Europos vakaruose. Sostinė – Londonas Didžiausias. Oficialus karališkasis herbas. Himnas originalo kalba (anglų kalba) God save our gracious Queen. Himno vertimas į lietuvių kalbą Dieve sergėk mūsų gracingą karalienę. Anglijoje iki šiol galioja nerašytinė konstitucija. Valdžių padalijimas Karalienė yra valstybės galva ir tautos vienybės simbolis. Bendruomenių rūmai 650 tatutos atstovų Nariai išrenkami piliečių. Lordų rūmai 830 narių Nariai. Įstatymų leidyba Įstatymų projektai vadinami parlamento biliais. Parlamentas (Vestminsterio rūmai). Teismų sistema Baudžiamieji Viso s. Žmogaus teisės ir laisvės Kiekvieno žmogaus teisės ir laivės yra lygios.


Himno vertimas į lietuvių kalbą Dieve sergėk mūsų gracingą karalienę, Tegyvuoja mūsų kilni karalienė, Dieve sergėk karalienę. Padaryk ją nugalėjusia, Laiminga ir šlovinga, Kad mus valdytų ilgai: Dieve sergėk karalienę.   O Viešpatie mūs Dieve, iškilk Išsklaidyk mūsų priešus, Ir priversk juos žlugti; Glumink jų politikus, Pykdyk jų suktus triukus, Tavim mes grindžiame savo viltis, Dieve sergėk mus visus.

Anglijoje iki šiol galioja nerašytinė konstitucija, kuri apima visumą įstatymų (statutų), precedentų ir konstitucinių susitarimų (konvencijų). Visi šie aktai nustato, kaip formuojamos valstybės institucijos, kokius jos turi įgaliojimus, kokie yra valstybės institucijų tarpusavio santykių principai, taip pat kokie yra valstybės ir piliečių santykių teisiniai pagrindai.

Lordų rūmai 830 narių Nariai nominuojami karalienės Kritikuoja ir nagrinėja Vyriausybės politiką Išsako nuomonę dėl įstatymų projektų.

Įstatymų leidyba Įstatymų projektai vadinami parlamento biliais. Jie gali būti viešieji arba privatūs. Viešieji susiję su viešaisiais politikos klausimais, o privatūs su individualiais arba vietiniais interesais.

  • MS PowerPoint 9588 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (461 žodžiai)
  • Universitetas
  • Klaudija
  • Jungtinės Karalystės konstitucija
    10 - 8 balsai (-ų)
Jungtinės Karalystės konstitucija. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/jungtines-karalystes-konstitucija.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 19:49
×