Jungtinės karalystės specialiojo ugdymo sistema


Įvadas. Specialiojo ugdymo samprata. Negalių skirstymas. Išteklių failai. Specialiojo ugdymo koordinatoriaus vaidmuo. Išvados. Literatūra.


Kiekviena šalis turi savus įstatymus, savas taisykles. Tačiau visur daug dėmesio skiriama vaikų ugdymui, jų lavinimui ir tobulėjimui. Deja, ne visiems gyvenimas rožėmis klotas. Vieni vaikai geba patys motyvuotis ir skatinti save mokytis, kitiems reikalinga pagalba ir parama, o tretiems reikalingos specialios programos, atskira pagalba. Jungtinėje Karalystėje šeimos auginančios vaikus su specialiais poreikiais gauna labai didelę pagalbą iš specialistų – pedagogų, mokyklų ir valstybės. Pradedant paprasta finansine parama atvykimui į ugdymo istaigą ar grįžti namo (jei situacija reikalauja – valstybė gali pasamdyti ir apmokėti taxi paslaugas), bet ir papildomų priemonių parūpina: planšetiniai kompiuteriai, padedantys lavinti sutrikusią veiklą, kelionės, išvykos, popamokinė veikla ir panašai. Jau nekalbant apie specialistų prieinamumą bet kuriuo paros metu.

Specialiojo ugdymo programos skirtos mokiniams, kurie turi psichinių, fizinių, socialinių ir (arba) emocinių sutrikimų. Sutrikimas pripažįstamas kaip atsilikęs ar sulėtėjęs fizinis, kognityvinis vystymasis lyginant su kitais to paties amžiaus vaikais. Dėl tokių aplinkybių vaikas negali būti ugdomas toje pačioje klasėje pagal tas pačias programas kaip kiti vaikai. Specialiojo ugdymo programos, adaptavimo programos, mokymo metodai ir perteikimo principai derinami kiekvienam vaikui atskirai. Ši pagalba yra visiškai nemokami ir suteikiama vaikams ir jaunuoliams iki 21 metų amžiaus ( kitos institucijos suteikia specialią pagalba tiems, kuriems jau virš 21).

Asmenų su Negalia Aktas - IDEA (The Individuals with Disabilities Act) apibrėžia specialųjį ugdymą kaip specialiai sudarytas instrukcijas patenkinti specifinius vaikų poreikius. Bet vis tik kas – specialusis ugdymas? Dažnai susiduriama su dviprasmišku specialiojo ugdymo apibūdinimu. Plačiaja prasme tai akademiniai, fiziniai pažinimo ir socialiniai – emociniai nurodymai vaikams, kurie susiduria su viena ar keliomis negaliomis.

IDEA negalias skirsto į šias sritis:

Autizmo spektro sutrikimai paliečia bendravimo raidos negalią (tiek verbalinę, tiek neverbalinę) ir socialinę sąveiką. Simptimai dažniausiai pasireiškia iki 3 metų ir neigiamai paveikia vaiko ugdymasi ir mokymasi. Kitas identifikavimo bruožas – nuolatinės rutinos buvimas, dalyvavimas nuolat besikartojančioje veikloje, pokyčių baimė, neiprastos reakcijos į jutiminius dirgiklius.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2042 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Jungtinės karalystės specialiojo ugdymo sistema
    10 - 5 balsai (-ų)
Jungtinės karalystės specialiojo ugdymo sistema. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/jungtines-karalystes-specialiojo-ugdymo-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:04
×