Jungtiniai Arabų Emyratai skaidrės (3)


Jungtiniai Arabų Emyratai. Kur yra? Jungtiniai Arabų Emyratai yra artimuosiuose rytuose. JAE vėliava. Jae herbas. JAE sudaryti iš septinių emyratų. Teritorija. JAE plotas yra 83 600 kv. km. Gyventojai. Šalyje gyvena maždaug. Ekonomika. Anksčiau ekonomika buvo. Valstybinė kalba. Daugiausiai kalba arabų. Religija. Labiausiai paplitusi religija yra islamas (80 proc. Drabužiai. Dauguma JAE vyrų dėvi kandura – iki kulkšnies ilgio baltos spalvos tunika. Valiuta. Piniginis vienetas – dirhamas (AED) 1 Lt ~ 1,5 AED. Klimatas. Subtropinis sausas klimatas. Šalyje visuomet giedra ir saulėta. Augalija. Labiausiai paplitę medžiai yra palmės, akacijos ir eukaliptai. Gyvūnija. Vietiniai gyvūnai baigia išnykt dėl intensyvios medžioklės. Nacionalinės šventės. Sausio 1 d. Transportas. Taksi Automobiliai Dubajaus vandens taksi Autobusai. Maistas. JAE yra populiari. Tradicijos. Duona šioje šalyje yra laužoma rankomis. Abu Dabis. Tai yra JAE sostinė. Miestas įsikūrė negyvenamoje dykumoje – saloje. Abu Dabis yra finansinis, transporto ir komunikacijų centras Miestas pasižymi žaluma. Dubajus. Tai yra didžiausias. Burj Khalifa. Tai yra aukščiausias pastatas pasaulyje, pastatytas Dubajuje. Jo aukštis yra 828 m. Ačiū, už dėmesį !


Šalyje gyvena maždaug 6 mln. gyventojų. Tankis yra 55 žm./kv. km. Daug gyventojų iš kaimyninių valstybių.

Anksčiau ekonomika buvo silpna, bet atradus naftą staigiai suklestėjo. Per pastaruosius kelis dešimtmečius šalis pažengė toli į priekį. Šalyje stengiamasi vystyti turizmą.

Daugiausiai kalba arabų kalba. Anglų kalba paplitus kaip verslo kalba. Taip pat kalbama rusų, urdų, hindi ir farsi kalbomis. .

Labiausiai paplitusi religija yra islamas (80 proc. sunitų, 16 proc. šiitų). Yra induizmo, budizmo, krikščionybės išpažinėjų.

Piniginis vienetas – dirhamas (AED) 1 Lt ~ 1,5 AED.

Labiausiai paplitę medžiai yra palmės, akacijos ir eukaliptai.

JAE yra populiari jautiena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvis bei jūros gėrybės. Labiausiai vertinamas vaisius yra datulė.

Tai yra JAE sostinė.

Abu Dabis yra finansinis, transporto ir komunikacijų centras Miestas pasižymi žaluma. Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų Jungtinių Emyratų.

Tai yra didžiausias šalies miestas. Dubajus tapo prekiautojų miestu, aukso miestu, pirkėjų rojum. Jame Išgaunama nafta, paplitę tradiciniai amatai.

  • MS PowerPoint 2895 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (464 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Jungtiniai Arabų Emyratai skaidrės (3)
    10 - 1 balsai (-ų)
Jungtiniai Arabų Emyratai skaidrės (3). (2016 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/jungtiniai-arabu-emyratai-skaidres-3.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 20:05
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo