Juodoji afrika


Juodosios afrikos muzika. Juodosios afrikos religijos. Skaidres apie afrika. Afrikos paprociai. Juodosios afrikos paprociai. Juodosios afrikos religija. Afrikieciu muzikos instrumentai. Afrikos religijos. Juodoji afrika religija. Afrika skaidres.

Gyventojai. Maistas. Būstas. Religijos. Papročiai. Muzika. Pristatytas Afrikos gyvenimas. „Juodoji“ Afrika itin marga tautiniu ir kalbiniu požiūriais. Čia gyvena nuo 300 iki 500 tautų. Žmonių būstai labai paprasti: kartelių karkasas, uždengtas šakomis ar moliu. Stogas dengtas šiaudais. Nei vandens, nei elektros. Daugelis gyventojų išpažįsta pirmykštes protėvių religijas arba derina jas su krikščionybe ir islamu.Afrika pasižymi muzikos instrumentų įvairove ir gausa: pradedant akmenimis, baigiant įvairias pučiamaisiais ir styginiais. Kongo valstybėje per penkerius civilinio karo metus žuvo 4,7 mln. žmonių, 3 mln serga AIDS, beveik 90% bedarbių, siaučia badas. Dėl visų šių nelaimių, anot čionykščių gyventojų, yra kalti raganaujantys vaikai. Norint įsitikint ar vaikas yra raganius, į akis jam beriama aitrioji paprika, (jei jis apaks – vadinas jis yra raganius), į vandenį pripilama geltonų dulkių ir trissyk išmurkdoma, verčiama suvalgyti saują smėlio, sumaišyto su purvu. Galiausiai įkandama į pilvą ir tik vaikui išvėmus mėsos gabaliuką, patvirtinama, kad Velnias iš jo išvarytas.

Masajų vaikinai nuo 14 iki 30 metų gyvena brūzgynuose: mokosi iš gyvūnų įgūdžių, padedančių tapti kariais.

Madagaskarietės yra pačios vaisingiausios pasaulio moterys. Kas 24 sekundes gimsta po kūdikį, o pusė gyventojų neturi nė 15 metų. „Juodosios“ Afrikos šeimos – pačios gausiausios.

Gyventojams, gyvenantiems prie vandens telkinių, pagrindinis pragyvenimo šaltinis - žuvis.

Čado ar Etiopijos genčių moterys siekdamos būti gražios, į lūpas kiša lėkštes. Lūpų lėkštėmis vadinami papuošalai, kurie įdedami į skyles lūpose ir kartais ištempia jas iki nenormalaus dydžio. Lėkščių diametras gali siekti net 25 cm.

Daugelis „Juodosios“ Afrikos genčių. Tam tikrais raštais susipjausto odą ir specialiu būdu suformuoja randų kauburėlius. Tokie dirbtiniai randai ir jų ornamentai žymi klanus, gentis, socialinį statusą. Kad atrodytų išraiškingesni, randai nuolat atnaujinami ir papildomi. Kai kur jie daromi vietoj tatuiruočių, dėl grožio.

Afrikiečiams muzika – tai kartu ir garsas, ir judesys.

  • MS PowerPoint 1500 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (430 žodžiai)
  • Jonas
  • Juodoji afrika
    10 - 1 balsai (-ų)
Juodoji afrika. (2010 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/juodoji-afrika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 19:34
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo