Juodosios Afrikos kultūros sritis


Juodosios Afrikos kultūros sritis. Juodosios Afrikos kultūros sritis yra beveik visa Afrika į pietus nuo Saharos dykumos. Gamtos sąlygos ne. Afrika- sritis ilgai išlikusi paslaptimi europiečiams dėl sudėtingos geografinės padėties. Tautos. Kadangi srityje gyvena 300- 500 skirtingų tautų ir tautelių. Tradicinė apranga labai įvairi. Senoji Afrika. Ši sritis buvo sunkiai prieinama. “Tamsusis” laikotarpis. Europiečiams “Atradus” Afriką. Afrikos kolonizacija. Baigusis žmonių “Medžioklei”. Religija. Dauguma tautų išpažįsta pirmykštes protėvių religijas. Kultūrų globalizacija. Paslaptingoji Afrika 21 amžiuje prarado dalį paslaptingumo. Visdėlto dar galima pajusti stiprią “Afrikos” atmosferą. Bet tikroji Afrika yra kaimuose ir nedideliuose miesteliuose. Taigi Juodosios Afrikos kultūros sritis yra viena iš įdomiausių ir neįprasčiausių.

Gamtos sąlygos ne itin palankios. Nors visus metus šilta, bet kai kur vandens iškrinta per mažai, o kai kur per daug. Todėl žmones kankina sausros ir potvyniai, kurie įtakoja žmonių gyvenseną ir kultūrą.

Baigusis žmonių “medžioklei”, prasidėjo kolonizacija- Europos valstybės dėl ekonominių bei politinių priežasčių pradėjo jėga užimt Afrikos teritorijas. Tarp vietinių pradėjo plisti europinės idėjos, naujausi to meto technikos išradimai, moderni kultūra. Šį laikotarpį galime pavadinti pirma globalizacijos užuomazga.

Paslaptingoji Afrika 21 amžiuje prarado dalį paslaptingumo. Miestuose gali suvalgyti mėsainį mcdonalds restorane, nusipirkti adidas ar nike sportbačius ar tiesiog pavažinėti “amerikietiškais kalneliais”.

Visdėlto dar galima pajusti stiprią “Afrikos” atmosferą. Tai buvo galima padaryti per 2010 Pasaulio futbolo čempionatą, kuris buvo Pietų Afrikos respublikoje.

  • MS PowerPoint 1087 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (347 žodžiai)
  • Greta
  • Juodosios Afrikos kultūros sritis
    10 - 2 balsai (-ų)
Juodosios Afrikos kultūros sritis. (2015 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/juodosios-afrikos-kulturos-sritis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:21
×